آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 11369
تاریخ انتشار : 25 مرداد 1391 11:3
تعداد بازدید : 739

برای کمک به هم وطنان مان کنار هم باشیم

غروب شنبه بود که تازه متوجه فاجعه عصر در شمال غرب شدم. باورم نمی شد در عصر ارتباطات از یک فاجعه ملی، سه چهار ساعت بگذرد و آن قدر اطلاع رسانی ضعیف صورت بگیرد که کمتر کسی خبردار موضوع شده باشد. تلویزیون را روشن کردم خبری نبود. مثل همیشه سراغ اینترنت رفتم. جالب اینجا بود که با وجود قطع بودن ارتباطات تلفن و موبایل، سرویس اینترنت GPRS برقرار بود و مردم از این راه اطلاع رسانی می کردند.

گلمر بحری

در حالی که خبر زلزله مورد کم‌لطفی بسیار زیادی از سوی رادیو و تلویزیون و رسانه‌ها قرار گرفت، راهکارهای فناوری اطلاعات و شبکه‌های اجتماعی این سکوت را به خوبی پوشش دادند. قلب مردم برای هموطنان آسیب دیده شمال غرب کشور می‌تپید و با همت آنان خبرها در اینترنت هر لحظه به روز می‌شدند و مردم از طریق شبکه‌های اجتماعی مختلف همدیگر را با خبر می‌کردند. گواه آن هم صف‌های طولانی اهدای خون در صبح بعد از حادثه بود که به طور باورنکردنی در سرتاسر تهران دیده شد و همچنان هم ادامه دارد. از این دست همکاری و همدردی‌ها در دنیای مجازی کم ندیده‌ایم. خلاقیت‌‌ها بسیار است و استقبال مردم به کمک بیشتر از آن. سایت‌های گروهی اقدام به جمع‌آوری کمک‌های نقدی کردند و با استقبال بسیار خوبی هم مواجه شدند.
هر یک از ما دانه‌ای از رشته بلند فناوری اطلاعات در کشوریم. چه خوب است کنار هم قرار گیریم و شبکه‌ای اجتماعی در دل فناوری اطلاعات باشیم. قلب‌هایمان را یکی کرده، دل‌مان را صاف کنیم و قدمی هر چند کوچک برای هم‌وطنان آسیب دیده‌مان برداریم. قدم‌های کوچک ما در کنار هم حکم همان صف‌های طولانی اهدای خون را خواهد داشت. فقط کافی است به هم نزدیک‌تر شویم، فقط کافی است باور کنیم.
* مدیرعامل شرکت پارس‌آتنادژ و عضو هیات مدیره سازمان نصر تهران


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :