آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 11360
تاریخ انتشار : 25 مرداد 1391 10:38
تعداد بازدید : 517

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

اتصال به شبکه ملی اطلاعات باید سرعت بگیرد

بحث جدی دستگاه های اجرایی کشور برای اتصال به شبکه ملی اطلاعات، باید با سرعت بیشتری انجام شود.

فناوران- حکیم جوادی معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: بحث جدی دستگاه‌های اجرایی کشور برای اتصال به شبکه ملی اطلاعات، باید با سرعت بیشتری انجام شود.
 علی حکیم جوادی گفت: هم چنین یکی از برنامه‌های ما، ایجاد مراکز داده‌های استانی است که بنا داریم تا پایان سال، 20 مرکز داده، در کشور راه‌اندازی کنیم. به گفته وی، استان بوشهر از قبل این مرکز را داشته و در استان کرمان نیز به زودی مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت و در سایر استان‌های دیگر، به ترتیب به بهره‌برداری خواهد رسید.
 وی افزود: حجم کار در بخش حوزه فناوری با توجه به مهیا شدن زیرساخت‌ها، بسیار بالاست و این حجم در واقع می‌تواند زمینه ورود و همکاری بخش خصوصی را در بهترین شرایط فراهم کند. وی ادامه داد: به طور مثال در حوزه مدیریت امنیت، با توجه به وجود بیش از چهار هزار اداره، ارگان و نهاد، نیاز به 250 شرکت بخش خصوصی برای فعالیت در این زمینه را داریم در حالی که اکنون شاید تنها 10 شرکت در کل کشور، این کار را انجام می‌دهند.رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران در ادامه گفت: این آمادگی از سوی سازمان ما وجود دارد تا شرکت‌هایی که در استان‌ها به ویژه با توجه به تاکیدات استاندار گلستان، در این استان، آمادگی این کار را دارند، اعلام کنند تا مجوزهای لازم را در سریع ترین زمان ممکن دریافت کنند.
 حکیم جوادی افزود: با توجه به وجود ظرفیت‌های لازم در این بخش و همچنین استفاده از بخش خصوصی در زمینه‌های نرم‌افزار و سیستم شبکه و فراهم شدن زیرساخت‌ها، در دو سال آینده شاهد سرمایه‌گذاری خوبی از سوی بخش خصوصی در این زمینه خواهیم بود.
 به گفته وی، با توجه به نیاز سالانه 30 هزار میلیارد تومان در این بخش‌ها، دولت نمی تواند به طور کامل سرمایه‌گذاری انجام دهد و شاید سرمایه‌گذاری دولت به حدود 20 درصد برسد که نیاز است برای مابقی آن بخش خصوصی وارد عمل شود.
 دبیر شورای عالی فناوری اطلاعات کشور گفت: بر اساس برنامه‌ پس از آماده‌سازی زیرساخت‌ شبکه در استان‌ها، نوبت پیاده‌سازی طرح جامع IT استان‌ها، الکترونیکی کردن خدمات و پیاده‌سازی نظام مدیریت امنیت اطلاعات خواهد بود.
 حکیم جوادی افزود: از این رو امسال یکی از برنامه‌های اصلی سازمان فناوری اطلاعات ایران، اجرای طرح جامع IT در استان‌ها و پس از آن‌ الکترونیکی کردن خدمات با حداکثر ظرفیت موجود است.
رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: پس از آن نیز پیاده‌سازی نظام مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS) در استان‌ها در برنامه قرار دارد.
 حکیم جوادی گفت: این برنامه‌ها با مشارکت سازمان فناوری اطلاعات ایران و استانداری‌‌ها اجرایی می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :