آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 11349
تاریخ انتشار : 25 مرداد 1391 10:6
تعداد بازدید : 1125

مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس:

مجمع فوق العاده پست بانک وجاهت قانونی ندارد

مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس با اعلام سه ایراد به مجمع پنج شنبه جاری پست بانک گفت: از نظر ما این مجمع وجاهت قانونی ندارد،اما از آن برای روشن شدن مسایل و پاسخگویی استفاده می کنیم.

خبرگزاری فارس- در پی درج آگهی غیرمنتظره برگزاری مجمع فوق‌العاده پست بانک آن هم در ساعت غیرمعمول و عجیب 7 صبح پنجشنبه جاری 26مرداد ماه (در سالن مهر مرکز مکانیزه پست واقع در چهار راه لشگر)، سهامداران حقیقی این شرکت مشمول اصل 44 پر از حاشیه و چالش، آماده حضور در این مجمع شده‌اند تا شاید بتوانند برخی ابهامات روشن شده را ببینند.در این رابطه محمدحسن محبیان عراقی مدیرعامل پست بانک گفته بود: من در جریان این مجمع (مجمع فوق‌العاده 26 مرداد ماه) نیستم، چراکه برگزاری مجمع عادی به طور فوق‌العاده برای انتخاب هیات مدیره به عهده وزارت ارتباطات است و می‌توانید از مسوولان آن پیگیری کنید.
به گفته وی، قرار بود زمان برگزاری مجمع سالانه تا هفته پیش مشخص شود، اما تا به امروز خبری از این موضوع نشده است. این در حالی است که در جریان مجمع فوق‌العاده، قرار است سهامداران در مورد انتخاب اعضا هیات مدیره و تعیین روزنامه کثیر‌الانتشار برای درج آگهی بانک‌ها و سایر موارد تصمیم‌گیری کنند.
براساس این گزارش، این شرکت در حالی علاوه بر عرضه سهام در 11 آبان ماه 89 و سپری شدن دو سال مالی 89 و 90، مجمع سالانه خود را برگزار نکرده است که امیرحمزه مالمیر مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس در پاسخ به این سوال که آیا از نظر سازمان بورس مجمع فوق‌العاده پنجشنبه جاری مشکلی ندارد؟ پاسخ داد: بعد از بررسی‌های به عمل آمده چند ایراد اساسی مشخص شد.
وی ادامه داد: ایراد نخست این است که روزنامه رسمی پست بانک دو روزنامه اطلاعات و جمهوری هستند اما آگهی برگزاری مجمع فوق‌العاده مذکور در روزنامه خراسان چاپ شده است. علاوه بر این در این آگهی مقام دعوت‌کننده مشخص نیست و معلوم نیست برگزارکننده مجمع فوق‌العاده هیات مدیره شرکت است یا جمعی از سهامداران و یا گروه دیگری؟
 این مقام مسوول ادامه داد: ایراد سوم هم مربوط به این نکته است که در دستور جلسه این مجمع مواردی چون انتخاب بازرس، تصویب صورت‌های مالی سال 89 و 90 و سود قابل تقسیم معلوم نشده است.
مالمیر در واکنش به این سوال که آیا این موارد به مسوولان پست بانک اعلام شده و آیا با این اوصاف مجمع فوق‌العاده از نظر سازمان بورس وجاهت قانونی دارد یا خیر؟ توضیح داد: این موارد و اشکالات به اطلاع مدیران پست بانک رسیده و پیگیری‌هایی شده است، اما متاسفانه تاکنون پاسخ قانع‌کننده نگرفته‌ایم.
وی ادامه داد: با در نظر گرفتن همه موارد، از نظر سازمان بورس این مجمع وجاهت قانونی ندارد اما همکاران ما در این مجمع حضور خواهند داشت، چراکه به هر حال فرصتی ایجاد شده تا طی آن سهامداران و مسوولان بتوانند با هم مسایل آن را بررسی کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :