آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 11347
تاریخ انتشار : 25 مرداد 1391 9:58
تعداد بازدید : 615

4هزار کارمندموتورولا کارت قرمز می گیرند

نیویورک تایمز گزارش داده که موتورولا چهار هزار نفر از نیروی کارش را از مناطق آسیا و هند و دفاتر تحقیقات و توسعه در شیکاگو، سونیوال و پکن تعدیل می کند.

دیلی‌تلگراف- تعدیل نیرو در بخش Mobility موتورولا تحت نظارت و تایید گوگل صورت می‌گیرد و این غول جست‌وجوگر اعلام کرده در حال برنامه‌ریزی است که 20 درصد از کارمندان بخش موبایلی موتورولا را از کار بیکار کند.
گوگل با تعدیل نیرو در بخش موبایلی موتورولا درصدد است بیشتر بر روی فروش گوشی‌های مبتنی بر سیستم عامل آندرویید تمرکز کند.
گزارش‌ها حاکی است، دو سوم از نیروی کاری که قرار است از شرکت موتورولا تعدیل شود در خارج از ایالات متحده آمریکا کار می‌کنند و به این ترتیب یک‌سوم از امکانات و تجهیزات و سیستم‌های موتورولا در سراسر جهان از کار خواهد افتاد.
گزارش‌ها حاکی از آن است که تعدیل نیرو در شرکت موتورولا به منظور گذار و سوییچ موتورولا از ساخت گوشی‌های ساده و معمولی به سوی تولید گوشی‌های پیشرفته و هوشمندتر صورت می‌گیرد.
بر اساس این گزارش، گوگل طی بیانیه‌ای به کمیسیون امنیت و تغییرات این شرکت اعلام کرده که تعدیل نیروی موتورولا در پی 14 تا 16 فصل مشکلات مالی و ضرر و زیان‌های این شرکت صورت می‌گیرد.
گوگل پیشتر اعلام کرده‌ بود که در طول سه ماهه سوم سال 2012 مبلغ 275 میلیون دلار در شرکت موتورلا سرمایه‌گذاری می‌کند، با این حال به سرمایه‌گذاران هشدار داده که طی چند فصل آینده منتظر دریافت هیچ‌گونه سودی از این شرکت نباشند.
گوگل در ماه مه گذشته 5/12 میلیارد دلار برای خرید بخش موبایلی موتورولا هزینه کرد، بنابراین هم خط تولید گوشی‌های تلفن همراه موتورولا با سیستم عامل آندرویید و هم 17 هزار امتیاز اختصاصی‌اش برای این شرکت بسیار مهم بوده است.
به این ترتیب یک‌پنجم از 20 هزار نفر نیروی کار بخش موبایلی موتورولا کارت قرمز اخراج دریافت خواهند کرد.
به گزارش نیویورک‌تایمز، این میزان تعدیل نیروی کار در بخش عملکردی منطقه آسیا و هند و بخش تحقیقات و توسعه شیکاگو، سونی‌وال و پکن خواهد بود.
بخش Mobility موتورولا در سال 2011 هنگامی که خط تولید دستگاه‌های موبایل شرکت موتورولا در آمریکا به دو بخش تقسیم شد، راه‌اندازی و تاسیس شد و گوگل اعلام کرده که بخش Mobility موتورولا به عنوان یک واحد تجاری جداگانه تحت لیسانس آندرویید کار می‌کند.
گزارش‌ها حاکی از آن است که فروش گوشی‌های مبتنی بر سیستم عامل آندرویید نسبت به آیفون اپل در طول سه ماهه ابتدایی سال 2012 عملکرد بهتری داشته و توانسته در بازارهای بین‌المللی فروش خوبی را تجربه کند. با این حال در بازار تبلت‌ها آی‌پد اپل نسبت به مدل‌های مجهز به سیستم عامل آندرویید عملکرد بهتری داشت.
گوگل خط تولید گوشی‌‌های موتورولا را در اختیار گرفته و از ماه مه تاکنون برای رقابت با اپل در ساخت گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها از امتیازات اختصاصی خود در ساخت محصولات موتورولا بهره می‌برد.
بر اساس گزارش نیویورک تایمز، بخش موبایلی موتورولا شرکتی است که هرگز نتوانسته برای این شرکت درآمدی داشته باشد اما یکپارچه‌سازی با گوگل به منظور عملکرد بهتر و پول‌زایی و تسهیل ساختارهای این شرکت‌ها صورت گرفته است.
گوگل برای به دست آوردن بخش Mobility موتورولا مدت‌ها با رگولاتورهای ایالات متحده آمریکا، چین و اروپا جنجال داشته است. این رگولاتوری‌ها ادعا می‌کردند با خرید بخش Mobility موتورولا آندرویید از حالت کدباز بودن خارج شده و انحصاری می‌شود و تولیدکنندگان دیگر امکان استفاده از این سیستم‌عامل را در تولیدات خود نخواهند داشت. از سوی دیگر، شرایط وزارت بازرگانی چین هم بر این اساس بوده که گوگل دست‌کم تا پنج سال سیستم‌عامل آندرویید را به شکل کدباز و رایگان در اختیار تولیدکنندگان این شرکت قرار دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :