آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 11319
تاریخ انتشار : 24 مرداد 1391 11:15
تعداد بازدید : 745

رييس اتحاديه صنف خدمات رايانه اصفهان:

قاچاق کالاهای رایانه با اجرای طرح شبنم به زیر 5 درصد رسید

رييس اتحاديه صنف خدمات رايانه اصفهان از منطبق و هماهنگ بودن نرخ انجام خدمات رایانه ای بر اساس نرخ مصوب اتحادیه در سطح شهر اصفهان خبر داد.

ایسنا- مجید کرباسچی با بيان اينكه نرخ خدمات رایانه توسط کمیسیون نظارت استان تصویب مي‌شود، گفت: تعرفه‌های خدمات رایانه‌ شامل خدمات سخت‌افزاری، تعمیر و تعویض، نصب نرم‌افزار، شبکه، کافی‌نت و غیره بعد از مصوب شدن به تمامی واحدهای صنفی اعلام و لازم‌الاجراست.
 وی با بیان اینکه اتحادیه برروی تبلیغات مرتبط با موضوع فعاليت این اتحادیه نظارت کامل دارد، افزود: نظارت محسوس و يا نامحسوس براي كنترل تعرفه‌ها توسط واحدهاي صنفي زير نظر اين اتحاديه انجام‌ نمی‌شود، بلكه فقط در صورت بروز شکایت، مساله پیگیری و با متخلف برخورد خواهد شد.
رييس اتحاديه صنف خدمات رايانه اصفهان درباره زمان تصویب نرخ خدمات‌ رایانه اعلام کرد: معمولا نرخ‌های پیشنهادی جدید در پایان هر سال اعلام و برای ابتدای سال جدید اجرا می‌شوند، ولی طی چند سال گذشته پیشنهاد تغییر نرخ‌ها به ابتدای سال بعد موکول و در خردادماه نيز نرخ‌های جدید تصویب و اعلام می‌شود.
کرباسچی درباره کاهش قاچاق کالاهای رایانه‌ای در اصفهان گفت : میزان قاچاق در صنف رایانه نسبت به صنف‌های دیگر مانند موبایل، لوازم خانگی و غيره بسیار کمتر است و دلیل آن نیز پایین بودن تعرفه گمرکی تجهیزات کامپیوتری است.
 وی ادامه داد: قاچاق در این صنف فقط در مورد ورود کالاهایی که تعرفه گمرکی آنها سنگین است مانند مانیتور و هم‌چنين کالاهای تقلبی برای روبه‌رو نشدن با بازرسي‌هاي اداره استاندارد صورت می‌گرفته است.
 رييس اتحاديه صنف خدمات رايانه اصفهان با تاکید بر اجرای کامل طرح شبنم در استان گفت: پس از اجرای این طرح میزان کالای قاچاق در این صنف به کمتر از پنج درصد رسید، زیرا با انجام خوداظهاری توسط واردکنندگان یا عرضه‌کنندگان، تمامی کالاها دارای شناسنامه قانونی شدند.
 کرباسچی با بیان لازم‌الاجرا بودن طرح شبنم در کل کشور افزود: این طرح به صورت مرحله‌ای انجام می‌شود که مرحله نخست آن تا 20 اردیبهشت سال‌جاری بوده است و می‌توان گفت هم اکنون در بازار به طور کامل این موضوع رعایت شده و آمار افرادي که آن را رعايت نكردند، بسیار كم بوده و با آنها برخورد شده است.
 رييس اتحاديه صنف خدمات رايانه اصفهان با بيان اينكه مردم بايد هنگام خرید کالا از درج برچسب شبنم بر روی آن مطمئن شوند، گفت: واردکنندگان و عرضه‌کنندگان کالا نیز باید نسبت به اجرای طرح شبنم و اخذ کد اقدام کنند. وی در خصوص تفاوت‌ قیمت نوت بوک‌ها در بازار گفت: تاریخ وارد شدن و نوع گارانتی کالا، تعادل عرضه و تقاضا، تفاوت در مشخصات داخلی یک نوع کالا از مهم‌ترین پارامترهای تاثیرگذار برروی تفاوت قیمت یک مدل کالاست. هم‌چنين عرضه کالاهای بازیابی و اصلاح شده به جاي کالای نو در گذشته باعث تفاوت قیمت فاحشی در بين اجناس مشابه مي‌شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :