آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 11318
تاریخ انتشار : 24 مرداد 1391 11:13
تعداد بازدید : 913

جلسات شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی از سر گرفته شد

پس از ماه ها انتظار طلسم برگزاري جلسات شوراي گفت وگوي دولت و بخش خصوصي شكسته شد.

ايسنا- درحالي كه از حدود شش ماه پيش جلسات شوراي گفت‌وگوي دولت و بخش خصوصي به حالت تعليق درآمده است، امروز اين جلسه برگزار خواهد شد.
 گفته مي‌شد اعتراض مقامات دولتي به تصويب قانون بهبود فضاي كسب و كار در مجلس شوراي اسلامي باعث به حالت تعليق درآمدن جلسات اين شورا بود. پيش از اين هم بهروز عليشيري معاون وزير اقتصاد كه به طور مستقيم مسووليت موضوع فضاي كسب و كار در دولت را برعهده دارد، انتقادهاي زيادي نسبت به قانون بهبود فضاي كسب و كار مصوب مجلس ارایه كرده و آن را در اجرا بي‌تاثير خوانده بود.
نمايندگان بخش خصوصي به شدت از برگزاري جلسات شوراي گفت‌وگو استقبال مي‌كرده و آن را براي بهبود وضعيت اقتصادي كشور لازم مي‌دانستند. چند جلسه آخر شوراي گفت‌وگو نيز در ماه‌هاي پاياني سال گذشته برگزار شد، اما عملا تصميم‌ خاصي در جلسات شورا صورت نمي‌گرفت.
با اين وجود امروز عصر جلسه شوراي گفت‌وگو با حضور مقامات دولت و بخش خصوصي در اتاق ايران تشكيل خواهد شد. هنوز مشخص نيست از بخش دولتي چه كساني در اين جلسه حضور خواهند داشت.
در اوايل سال جاري دولت تلاش كرد نهاد جديدي را جايگزين شوراي گفت‌وگو كند. به اين صورت كه جلساتي با عناوين از پيش تعيين‌شده در محل وزارت صنعت، معدن و تجارت تشكيل مي‌شد كه در آن شخص وزير، معاونان او و نماينده‌اي از طرف وزارت اقتصاد و نيز نماينده بخش بانكي و پولي كشور به همراه نمايندگان و فعالان بخش خصوصي مسایل موجود در اقتصاد كشور را بررسي مي‌كردند.
در نخستين دوره اين جلسات كه با موضوع تامين مالي برگزار شد در نهايت وزير صنعت، معدن و تجارت از معاون وزير اقتصاد كه در جلسه حضور داشت خواست كه راهكارهاي عملي خود براي روش‌هاي جديد تامين مالي را ارایه كند اما اين جلسه در نهايت بدون نتيجه پايان يافت. دوره دوم اين جلسات كه با موضوع چگونگي كاهش قيمت تمام شده قرار بود، برگزار شود تنها به يك جلسه اكتفا شد و در نهايت نتيجه آن هم مشخص نشد. حدود يك ماه است كه اين جلسات نيز در وزارت صنعت، معدن و تجارت به حالت تعليق درآمده است.
اما همين كه پس از شش ماه جلسات شورا دوباره تشكيل مي‌شود اقدامي مثبت ارزيابي مي‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :