آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 10749
تاریخ انتشار : 11 مرداد 1391 11:20
تعداد بازدید : 560

الزام دستگاه های اجرایی قزوین به خرید خدمات و تجهیزات از اعضای بومی نصر استان

معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی استانداری قزوین، در نامه ای به دستگاه های اجرایی استان، آنها را موظف به خرید خدمات و تجهیزات از فعالان بومی عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای استان قزوین کرد.

فناوران- درافشانی، معاون استاندار قزوین روز چهارم مردادماه در نامه‌ای خطاب به مدیران و روسای دستگاه‌های اجرایی استان نوشته است: «در راستای تحقق اهداف برنامه پنجم توسعه کشور و در سال «تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی» ضروری است اقدامات لازم جهت تقویت ظرفیت تولید و ارایه کالاها و خدمات مهندسی فناوری اطلاعات در استان بیش از پیش تقویت گردد. لذا با عنایت به قانون مصوب 1379/10/4 مجلس شورای اسلامی و همچنین آیین‌نامه اجرایی مواد 3 و 17 این قانون مصوب هیات وزیران مورخه 21/4/1383 و وجاهت قانونی نظام صنفی رایانه‌ای مقتضی است موارد زیر توسط دستگاه‌های اجرایی استان رعایت گردد:
1- بر اساس ماده 32 از آیین‌نامه اجرایی فوق سازمان نظام صنفی رایانه‌ای در جهت ساماندهی و نظم‌بخشی به فعالیت‌های تجاری رایانه‌ای مجاز، تحت نظارت شورای عالی انفورماتیک کشور تشکیل گردیده است. لذا کلیه افراد حقیقی و حقوقی که در حوزه فناوری اطلاعات (نرم‌افزار، سخت‌افزار، شبکه، امنیت اطلاعات، ارتباطات و غیره) فعالیت می‌نمایند ملزم به دریافت مجوز از سازمان نظام صنفی رایانه‌ای مي‌باشند. بر همین اساس کلیه دستگاه‌های اجرایی استان موظف به استفاده از شرکت‌ها و فروشگاه‌ها‌ی دارای مجوز از سازمان مذکور می‌باشند. لیست اعضای سازمان نظام صنفی رایانه‌ای هر دو ماه توسط دفتر فناوری اطلاعات استانداری به کلیه دستگاه‌های اجرایی استان اعلام می‌گردد.
2- به جهت رشد و توسعه استان و همچنین حمایت از تشکل‌های صنفی استانی ضروری است از ظرفیت‌های شرکت‌های بومی عضو سازمان نظام صنفی رایانه‌ای در جهت اجرای پروژه‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری استفاده گردد. در صورت عدم امکان اجرای پروژه‌های بزرگ توسط شرکت‌های استانی نظر سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان کتبا اخذ و جزو ضمایم اسناد مثبته پروژه‌ الحاق گردد.
3- یک نسخه از تمام مناقصات در حوزه‌ فناوری اطلاعات به سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان ارسال تا از طریق آن سازمان به کلیه اعضای تعیین صلاحیت شده در آن حوزه اطلاع‌رسانی گردیده و فرصت برابر برای کلیه شرکت‌های استانی فراهم گردد.
4- سازمان نظام صنفی رایانه‌ای علاوه بر شاخه شرکت‌ها و فروشگاه‌ها دارای اعضای حقیقی و مشاوران نیز می‌باشند. لذا بر اساس آیین‌نامه بند ه ماده 29 قانون مناقصات و در اجرای بخشنامه 103556/100 مورخ 7/11/1387 لازم است در تهیه طرح، اجرا و نظارت بر پروژه‌های فناوری اطلاعات از مشاورین احراز صلاحیت شده سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استفاده گردد.
5- شورای انتظامی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان مسوولیت رسیدگی به شکایات اشخاص حقیقی و حقوقی حوزه فناوری اطلاعات را در خصوص تخلفات اعضا بر عهده دارد. لازم است در قراردادهای فناوری اطلاعات، شورای انتظامی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان جهت رفع اختلاف احتمالی در اجرای پروژه‌ها معرفی گردد.»


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :