آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 10737
تاریخ انتشار : 11 مرداد 1391 10:56
تعداد بازدید : 512

وزیر سابق ارتباطات:

افراد در سایه با گرفتن سود کلان اجازه واگذاری سیم کارت اعتباری نمی دادند

وزیر سابق ارتباطات، با يادآوري موفقيت هاي ناشي از اعتماد به نخبگان جوان دانشگاهي در دوران وزارت اش، گفت: طي سال هاي 81 تا 83 قيمت فروش سيم كارت دولتي 440 هزار تومان بود، در همان مقطع سيم كارت در بازار آزاد بيش از يك ميليون تومان داد و ستد مي شد، پس از حضور در وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات اين مساله را آسيب شناسي كردم و متوجه شدم كه نگرش غلط مديران وزارتخانه اصلي ترين دليل بالا ماندن قيمت كالايي است كه مي شد با فراهم كردن بسترهاي فناوري، فراگير و ارزان شود.

ایسنا- محمد سلیمانی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به خاطرات و تجربيات دوران وزارت‌اش، گفت: همراه اول تا سال 1385 سيم‌كارت اعتباري عرضه نمي‌كرد و وقتي تصميم به انجام اين كار گرفتيم سازمان مديريت و برنامه‌ريزي وقت، اجازه نداد. مديران اين سازمان با استناد به برنامه سوم گفتند كه فعاليت جديد اقتصادي از سوي دولت ممنوع است. فهميديم كه اين سخن بهانه‌گيري است. پشت پرده اين دخالت سازمان مديريت و برنامه‌ريزي، اهداف سياسي و اقتصادي ديگري بود كه از سوي برخي مديران اين سازمان دنبال مي‌شد.
نماينده مردم تهران افزود: اما بنده موضوع راه‌اندازي تلفن همراه اعتباري را به جلسه هيات دولت كشاندم و با استدلال‌هايم موفق شدم نظر مساعد و حمايت رييس‌جمهور را جلب كنم؛ به عبارت ديگر اجازه ندادم افراد در سايه، به قيمت تداوم تامين سودهاي كلان، مردم را از امكانات روز مخابراتي محروم كنند و اكنون تنوع سيم‌كارت‌هاي دولتي، ايرانسل و تاليا بر روي باجه‌هاي روزنامه فروشي قدرت انتخاب مردم را با كمترين قيمت به وجود آورده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :