آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 10731
تاریخ انتشار : 11 مرداد 1391 10:51
تعداد بازدید : 455

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت خبر داد:

امسال سه پروژه برای توسعه شبکه زیرساخت اجرا می شود

براساس برنامه ریزی های صورت گرفته، سه پروژه برای توسعه و ارتقای شبکه زیرساخت کشور طراحی شده است.

روابط عمومی وزارت ارتباطات- محمود خسروی، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت با بیان این مطلب گفت: بر همین اساس، مذاکراتی با سه وندور خارجی صورت گرفته تا توسعه مورد نظر علمیاتی شود.
وی افزود: اقدم‌های لازم برای گرفتن مجوزهای مورد نیاز صورت گرفته و تلاش‌های بعدی برای ارتقا و توسعه شبکه از طریق یکی از وندورهای خارجی عملیاتی می‌شود که امیداوریم تا پایان امسال بخشی از شبکه که به این وندور واگذار می‌شود، مورد بهره‌برداری قرار گیرد. وی عنوان کرد: همچنین اقدام‌های لازم در خصوص عملیاتی کردن این توسعه‌ها از سوی دیگر وندورها نیز در حال انجام است که پس از نهایی شدن، عملیات توسعه از طریق آنها نیز اجرایی خواهد شد.
معاون وزیر ارتباطات توسعه هشت هزار و 500 کیلومتر فیبرنوری را از دیگر، پروژ‌ه‌های در دست اجرا در این حوزه دانست و بیان کرد: با اجرایی شدن این پروژه، توسعه و جایگزین شدن فیبرهای نوری از رده خارج به طول هشت هزار و 500 کیلومتر عملیاتی خواهد شد. وی با اشاره به اقدام‌هایی که تاکنون در راستای توسعه شبکه IP کشور صورت گرفته ادامه داد: شبکه IPMPLS درسال گذشته مورد بهره‌برداری قرار گرفت و در حال حاضر به متقاضیان سرویس‌های مورد نیاز را ارایه می‌دهد.
خسروی با بیان این مطلب که شبکه IPMPLS یکی از زیرساخت‌های اصلی شبکه ملی اطلاعات محسوب می‌شود، گفت: این شبکه، قابلیت‌های فراوانی دارد که بر اساس فناوری‌های جدید طراحی و پیاده‌سازی شده است.
وی عنوان کرد: معتقدیم با توجه به امکانات ایجاد شده در کشور، اپراتورها با مهاجرت به شبکه IP و استفاده از بستر‌های ایجاد شده و می‌توانند خدمات خود را با کیفیت بالاتری به مخاطبان ارایه کنند.
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت افزود: در همین راستا، جلسات هماهنگی با اپراتورها برگزار شده و با تست این شبکه، قابلیت‌های آن برای ارایه سرویس مورد تایید اپراتورها قرار گرفته است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :