آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 10730
تاریخ انتشار : 11 مرداد 1391 10:49
تعداد بازدید : 588

کلاهبرداری جدید پیامکی

در یک کلاهبرداری جدید پیامکی، با ارسال پیامکی مبنی بر برنده شدن مشترکان همراه اول در طرح ثامن، به درخواست و دریافت مشخصات مشترک و کارت عابر بانک او و در نهایت کلاهبرداری اینترنتی اقدام می شود.

ایسنا - در این کلاهبرداری، ابتدا پیامکی با مضمون برنده شدن مشترک در طرح ثامن ارسال می‌شود که در این پیامک از مشترک خواسته می‌شود که کد ملی خود را به منظور تایید ارسال کند.
اگر مشترک کد ملی خود را ارسال کند، پیامک دومی مبنی بر درخواست مشخصات عابر بانک مشترک از جمله شماره کارت، کد موجود بر روی کارت و رمز دوم کارت به منظور دریافت وجه جایزه ارسال می‌شود.
مدیر روابط عمومی شرکت مخابرات استان اصفهان در این زمینه گفت: طي چند روز گذشته تماس‌های زیادی از سوی مردم درباره این کلاهبرداری صورت گرفته است.
سید جمال سیاوشی افزود: اگر مشترکی مشخصات عابربانک خود را ارسال کند، تبهکاران به راحتی می‌توانند حساب بانکی او را تخلیه کنند.
وی با اشاره به اینکه این پیامک‌ها از طریق شماره‌های تلفن همراه اپراتورهای دیگر ارسال شده، عنوان کرد: اگر مشترکی چنین پیامکی دریافت کند، مطمئن باشد که این پیامک دروغین و برای کلاهبرداری ارسال شده است و به آن پاسخ ندهد.
مدیر روابط عمومی شرکت مخابرات استان اصفهان گفت: اسامی برندگان طرح‌های همراه اول فقط از طریق پایگاه اینترنتی این اپراتور اعلام می‌شود.
سیاوشی گفت: موضوع این کلاهبرداری به پلیس فتاي اصفهان اطلاع داده شده و اقدامات لازم برای شناسایی این کلاهبرداران و برخورد با آنها در حال انجام است. وی با اشاره به اینکه اگر مشترکی خواستار عدم دریافت پیامک‌های تبلیغاتی انبوه است، می‌تواند آن را به سامانه 9990 اطلاع دهد، بیان کرد: شرکت مخابرات نمی‌تواند برای جلوگیری از ارسال پیامک‌های تبلیغاتی از طریق شماره‌های تلفن معمولی اقدامی انجام دهد و خود مشترکان باید در این زمینه هوشیار باشند.
وی از مشترکان تلفن همراه خواست که به شماره‌های تلفنی که نمی‌شناسند، پاسخ ندهند و تحت هیچ عنوان اطلاعات شخصی و مالی خود را ارسال نکنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :