آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 10728
تاریخ انتشار : 11 مرداد 1391 10:44
تعداد بازدید : 460

بنیاد ملی بازی های رایانه ای به عضویت فدراسیون بازی های آسیا درآمد

بنیاد ملی بازی های رایانه ای به عضویت سازمان بازی های جدی سنگاپور (Serious Games Association) که برای مشارکت در توسعه بازی های جدی و فناوری شبیه سازی در سنگاپور و فراتر از آن در جنوب شرقی آسیا تاسیس شده درآمد.

فناوران- این سازمان نهادی متمرکز برای متخصصان، پژوهشگران، کارورزان و تولیدکنندگانی است که به این بازی‌ها علاقه‌مند هستند و قصد دارند در زمینه بازی‌های جدی تحقیق کنند و بیشتر بدانند؛ این سازمان بر مباحثی نظیر کاربردهای مختلف بازی در زمینه‌های آموزشی و راهبردی شامل بخش خصوصی و دولتی، صنعت و آکادمیک متمرکز است.  سازمان بازی‌های دیجیتال بر پایه یادگیری هنگ کنگ، سازمان ملی بازی‌های جدی و شبیه سازی هند، بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای ایران و سازمان بازی‌های جدی ژاپن از اعضای فدراسیون بازی‌های جدی آسیا هستند.   همچنین این سازمان نخستین کنفرانس بازی‌های جدی و ارتباط اجتماعی را تحت عنوان «گرایش‌ها و کاربردهای بازی‌های جدی» 4 تا 6 اکتبر 2012 - 13 تا 15 مهرماه 91 - در سنگاپور برگزار می‌کند.
در این کنفرانس مقالاتی در مورد تاثیر کارایی آموزشی بازی‌ها ارایه می‌شود و اینکه چگونه عناصر بازی مانند منطق، حافظه، تجسم و حل خلاقانه مسایل به تمامی فرآیندهای یادگیری و بازی‌هایی که ثابت شده‌ قادرند مهارت‌هایی نظیر مدیریت زمان، راهبرد و کار تیمی را انتقال دهند، تعمیم داده می‌شوند.
 در این کنفرانس گرایش‌ها و کاربردهای بازی در زمینه آموزش، توانبخشی آموزش، تبلیغات رسانه‌ای، یادگیری جوانان و ارزیابی آن، بررسی می‌شود. همچنین با گردهمایی جوامع در زمینه بازی‌های جدی، نمایندگان این کشورها آخرین دستاوردهای خود را در این حوزه به نمایش خواهند گذاشت. نمایندگانی از کشورهای هنگ کنگ، کره ژاپن، هند، تایوان، مالزی، اندونزی و سنگاپور در این کنفرانس حضور خواهند داشت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :