آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 10703
تاریخ انتشار : 10 مرداد 1391 14:36
تعداد بازدید : 409

کدام فناوری‌ها فشار عصبی بیشتری وارد می‌کنند؟

وای فای استرس زاترین و ایمیل بی استرس ترین

به نظر می رسد که فناوری ها برای راحت کردن زندگی ما طراحی و ظهور پیدا کرده اند، اما تحقیقات نشان می دهند که این طرز فکر اشتباهی بیش نیست.

Mashable- براساس این تحقیقات، یک سوم افرادی که از آنها نظرسنجی شده معتقدند که فناوری برای‌شان استرس‌زاست، اما زمانی که صحبت از فناوری‌های خاص می‌شود این تعداد ناگهان دو برابر می‌شوند. این مطالعات همچنین نشان می‌دهد که استرس‌زاترین فناوری‌ها، آنهایی هستند که به اینترنت وصل می‌شوند. از نظر این افراد، سه مورد فناوری وای-فای (4/12 درصد)، فناوری مبتنی بر رایانش ابری (4/11 درصد) و مشکلات مربوط به شبکه و دستگاه‌های همگام‌سازی (10 درصد) استرس بسیاری به آنها وارد می‌کنند. در واقع، این امر نشان می‌دهد در هر سه مورد اگر مشکلی پیش بیاید، دسترسی به اطلاعات مورد نظر کاربران غیرممکن می‌شود. در این تحقیق که توسط یک دفتر خدمات پشتیبانی فنی با نام Virgin Digital Help انجام شده، 210 آمریکایی و انگلیسی از طریق فیس‌بوک، توییتر، ایمیل و تلفن مورد نظرسنجی قرار گرفتند. نزدیک به 80 درصد این افراد بین 18 تا 34 سال دارند که در واقع زندگی‌شان با فناوری‌ها عجین شده است. در حدود 6/18 درصد از این افراد با تغییرات مداوم تکنولوژی و 2/15 درصد هم با مسایل مربوط به سازگاری با این فناوری‌های نوین مشکل داشتند. جالب است بدانید که زنان نسبت به مردان بیشتر تحت تاثیر استرس ناشی از فناوری‌ها قرار دارند. تنها 20 درصد مردان با استرس‌زا بودن فناوری‌ها مشکل دارند، در حالی که همین میزان در زنان به 31 درصد می‌رسد. 27 درصد از افراد بالای 55 سال اعتقاد داشتند که فناوری‌ها بیش از حد پیچیده‌اند.
در این نظرسنجی مشخص شد که فناوری‌های قدیمی‌تر یا فناوری‌هایی که افراد آشنایی بیشتری با آنها دارند، کمتر در افراد استرس ایجاد می‌کنند. این فناوری‌ها عبارتند از کامپیوترهای رومیزی، لپ‌تاپ‌ها، پرینترها، گوشی‌های تلفن همراه و استفاده عمومی از اینترنت. جالب اینجاست که بر اساس این بررسی، بی‌استرس‌ترین فناوری ایمیل است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :