آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 10692
تاریخ انتشار : 10 مرداد 1391 14:18
تعداد بازدید : 420

در اعتراض به شیوه ادغام ها

یک موسسه مالی از بانک مرکزی به مجلس شکایت برد

رییس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از وصول شکایتی در خصوص «ادغام های موسسات مالی و اعتباری توسط بانک مرکزی» خبر داد.

خبرگزاری فارس- محمدعلی پورمختار رییس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی درباره اقدام بانک مرکزی برای ادغام برخی موسسات مالی و اعتباری به فارس گفت: ساماندهی موسسات مالی و اعتباری یک کار ضروری است که بانک مرکزی در حال انجام آن است.
وی افزود: موسساتی وجود دارند که منابع مالی آنها هزاران میلیارد است که باید مشخص شود این پول‌ها کجاست چرا‌که در برخی مواقع دیده شده این منابع صرف تاسیس و اداره شرکت‌ها شده است.
پورمختار این‌گونه توضیح داد که برخی شرکت‌ها که با منابع مالی موسسات ایجاد شده‌اند، از طریق روزنامه‌ها و صداوسیما تبلیغات می‌کنند و باعث انباشت پول‌هایی می‌شوند که از مردم و بانک‌ها می‌گیرند که این تخلف است.
وی اضافه کرد: بانک مرکزی باید به درستی موسسات قرض‌الحسنه را تعریف کند چون این موسسات نمی‌توانند سپرده‌گیری و مانند بانک‌ها با سود بالا عمل کنند یا کار اعتباری انجام دهند.
پورمختار افزود: این تخلف‌ها باعث شده که بانک مرکزی این موضوع را به عنوان یک وظیفه دنبال کند و ما هم در بخش‌هایی که کار بانک مرکزی قانونی است، از او حمایت می‌کنیم.
رییس کمیسیون اصل 90 مجلس در عین حال گفت: در حال حاضر مدیرعامل یکی از این موسسات در رابطه با نحوه ادغام این موسسه شکایتی را به این کمیسیون ارایه کرده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :