آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 10686
تاریخ انتشار : 10 مرداد 1391 13:38
تعداد بازدید : 970

رییس مجمع تشکل‌های فناوری اطلاعات و مجری نمایشگاه الکامپ هجدهم:

به عنوان نماینده پارلمان بخش خصوصی الکامپ را برگزار می کنیم

مجمع تشکل ها خیلی بی سر و صدا برگزاری نمایشگاه الکامپ را برعهده گرفت. این خبر زودتر از آنچه مدیران مجمع تشکل ها انتظارش را داشتند لو رفت و شاید به همین دلیل مسعود شنتیایی در نخستین گفت وگوی خود پس از دریافت مجوز برگزاری الکامپ هجدهم، در مورد جزییات آن توضیحی نداد.

آقای شنتیایی دیروز شنیدیم برگزاری الکامپ به عهده مجمع تشکل‌ها گذاشته شده است. این موضوع را تایید می‌کنید؟
بله همین طور است. البته برای اعلام این خبر کمی زود بود.

نام مجمع تشکل‌ها به عنوان یکی از کاندیداهای برگزاری الکامپ مطرح نبود. چگونه برگزاری الکامپ بر عهده مجمع گذاشته شد؟
اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران به عنوان نماینده بخش‌خصوصی در تصمیم‌گیری‌های اقتصادی کشور از جمله در وزارت صنعت، معدن و تجارت حضور دارد و نظر خود را در مورد مسایل مختلف ارایه می‌کند. مجمع تشکل‌ها هم به عنوان عضو کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق، فعال هست و به عنوان نماینده اتاق پیگیر بحث الکامپ بوده است.  ما در خواست خود را از طریق اتاق ارایه کردیم و دوستان هم در شرکت سهامی نمایشگاه‌ها کار را به بخش خصوصی سپردند.

چه توافقاتی میان مجمع تشکل‌ها و شرکت سهامی نمایشگاه‌ها صورت گرفته است؟
فعلا در حد توافق مقدماتی است و جزییات مشخص نشده است.

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، الکامپ سال 89 را برگزار کرد و امسال نیز برای کسب مجوز به عنوان نماینده صنف تلاش می‌کرد. آیا مجمع تشکل‌ها با سازمان نظام صنفی مشارکتی در برگزاری نمایشگاه خواهد داشت؟
البته مجمع تشکل‌ها در برگزاری سه دوره از نمایشگاه الکامپ با شرکت سهامی نمایشگاه‌ها همکاری داشته و از تخفیفات ویژه‌ای برای اعضای خود در آن دوره‌ها استفاده کرده و است و بنابراین با برگزاری نمایشگاه بیگانه نیستیم. سازمان نظام صنفی رایانه‌ای هم به عنوان یکی از تشکل‌های فعال این حوزه مطرح است و ماعلاقه‌مند به همکاری با سازمان هستیم و به عنوان بخش‌خصوصی خود را جدا نمی‌بینیم.

شنیده شده که مدیران ارشد اتاق در دو سال گذشته برای واگذاری نمایشگاه الکامپ به سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تلاش کردند. اما اکنون مجمع تشکل‌ها به عنوان نماینده اتاق به این بحث وارد شده است. آیا چرخی در دیدگاه مدیران اتاق روی داده
 است؟
اینکه می‌گویید مدیران اتاق تلاشی داشته‌اند من به یاد ندارم. به هر حال 10 تشکل بزرگ از 14 تشکل عضو کمیسیون ICT اتاق عضو مجمع هستند و به نظر ما فراگیرترین و قانونی‌ترین تشکل برای برگزاری این نمایشگاه، مجمع تشکل‌هاست.

هنگامی که  در دوره‌های پیش برگزاری نمایشگاه به سازمان نظام صنفی رایانه‌ای واگذار شد، مجمع تشکل‌ها از این واگذاری انتقاد کرد و معتقد بود برگزاری الکامپ را باید یک شرکت خصوصی متخصص در امور نمایشگاهی به عهده بگیرد. این در تناقض با اقدام امروز شما نیست؟
هنوز هم بر سر همان موضع هستیم. مجمع تشکل‌ها صرفا امور سیاست‌گذاری و اداره الکامپ را برعهده دارد و انجام امور اجرایی این نمایشگاه را بر عهده یک شرکت متخصص قرار خواهیم داد.

این شرکت چگونه انتخاب خواهد شد؟
ساز و کار انتخاب این شرکت به زودی مشخص خواهد شد.

مجمع برای برگزاری الکامپ چه برنامه‌ای را به شرکت سهامی نمایشگاه‌ها ارایه کرده است؟ چه پیش‌بینی‌ای در مورد شرکت کنندگان و میزان فضای مورد نیاز برای برگزاری الکامپ دارید؟
این مسایل مربوط به گام بعدی اقدامات ماست و هنوز جمع‌بندی خاصی روی این موارد صورت نگرفته است. در حال حاضر کارگروهی برای برگزاری الکامپ وجود دارد و با تلاش این کارگروه امیدواریم به زودی این مسایل را اعلام کنیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :