آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 10677
تاریخ انتشار : 10 مرداد 1391 12:31
تعداد بازدید : 597

تولید تبلت با سرمایه گذاری بخش خصوصی در منطقه آزاد انزلی

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی از تولید تبلت با سرمایه گذاری بخش خصوصی به زودی در منطقه آزاد انزلی خبر داد.

ایرنا- سعید رحیمی روز دوشنبه در مصاحبه با ایرنا گفت: با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در منطقه آزاد انزلی انواع نمایشگر LED، LCD، گیرنده‌های دیجیتال تلویزیون و تبلت ساخته می‌شود.
وی فناوری محصولات تولیدی را از كشورهای چین و كره جنوبی عنوان و تصریح كرد: این كارخانه توانایی تولید و مونتاژ سالانه حدود 70 هزار دستگاه انواع محصولات فوق را دارد.
رحیمی حجم سرمایه‌گذاری تا زمان آغاز به كار پروژه را در حدود 75میلیارد ریال اعلام كرد و افزود: این پروژه در محدوده صنعتی منطقه آزاد انزلی در مرحله نخست با میزان اشتغال‌زایی افزون بر 40 نفر ایجاد می‌شود.
مدیرعامل منطقه آزاد انزلی با بیان اینكه پروژه هم اكنون در مرحله نصب خطوط تولید است، گفت: محصولات این شركت تا پایان سال به بازارهای مصرف عرضه خواهد شد.
وی ادامه داد: براساس امكان سنجی‌ها و بازاریابی‌های صورت گرفته محصولات تولیدی علاوه بر تامین بخشی از نیاز بازار داخلی به كشورهای حاشیه دریای خزر نیز صادر می‌شود. وی با بیان اینكه حمایت از صنایع‌های تك و دوستدار محیط زیست با قابلیت ارزآوری بالا برای كشور از مهم‌ترین اولویت‌های جذب سرمایه‌گذار در این منطقه است، گسترش صادرات، انتقال دانش فنی و فناوری روز دنیا به داخل كشور و بومی‌سازی آن به همراه افزایش اشتغال‌زایی مولد را از دیگر مولفه‌های جذب سرمایه‌گذار در منطقه آزاد انزلی عنوان كرد.
رحیمی با اشاره به اینكه در سند چشم‌انداز طرح جامع و راهبردی، منطقه آزاد انزلی باید به سرزمینی سبز، هوشمند و جهانی ارتقا یابد، افزود: با بهره‌برداری از مركز بین‌المللی نمایشگاه‌های منطقه، تالار بورس كالا، مجوز تردد خودرو با پلاك منطقه، گسترش مولفه‌های حمایتی قانونی منطقه آزاد انزلی از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در محدوده این منطقه و با تكمیل حلقه‌های ترانزیتی فرامنطقه‌ای كشور بعد از احداث بندر كاسپین، امیدوارم در مسیر دستیابی به اهداف پیش‌بینی شده سازمان در راستای توسعه و پیشرفت استان حركت كنیم. منطقه آزاد تجاری-صنعتی انزلی شهریور ماه 1382 مصوب شد و اساسنامه‌اش مرداد ماه 1383 به تایید هیات دولت رسید و نقشه محدوده خرداد ماه 1384 ابلاغ شد. این منطقه شامل محدوده‌ای به مساحت تقریبی سه هزار و 200 هكتار خشكی و تا عمق دو كیلومتر از آب‌های ساحلی است كه در سه محدوده جدا از هم، شامل ناحیه گلشن و فاز تجارت به مساحت 2091 هكتار، منطقه شهرك صنعتی حسن رود و ناحیه اطراف آن به مساحت 946 هكتار و محدوده بندری منطقه آزاد انزلی به مساحت 106 هكتار است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :