آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 10673
تاریخ انتشار : 10 مرداد 1391 12:8
تعداد بازدید : 437

رییس شورای رقابت:

شرکت پست با ارایه پیشنهاد افزایش تعرفه به رگولاتوری تخلف کرده است

رییس شورای رقابت با اشاره به پیشنهاد افزایش تعرفه شرکت پست به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات، اعلام کرد: این شرکت با این اقدام خود مرتکب تخلف شده است.

موبنا - جمشید پژویان با اشاره به اینکه تغییر تعرفه ارتباطی به سازمان تنظیم مقررات ربطی ندارد و شرکت پست باید پیشنهاد خود را به شورای رقابت ارایه می‌کرد، گفت: این  شورا با توجه به بازار سنجی، در خصوص تغییر تعرفه‌ها خود تصمیم‌گیری می‌کند.
وی با بیان اینکه تغییر تعرفه‌های خدمات پستی برای بار دوم است که  از جانب شرکت پست صورت می‌گیرد، ادامه داد: پست یک شرکت انحصاری بزرگ است و باید از قانون تبعیت کند.
وی عنوان کرد: حداقل از همه شرکت‌های دولتی انتظار می‌رود که به نسبت شرکت‌های خصوصی بیشتر از قوانین و مقررات جاری کشور تبعیت کنند.
این در حالی است که محمدحسن کرباسیان، مدیرعامل شرکت پست با بیان اینکه مرحله اول افزایش تعرفه خدمات این شرکت در سال گذشته اجرا شده، گفت: پست در سال جاری برای رسیدن به سطح سوددهی مرحله دوم پیشنهاد افزایش تعرفه‌های خود را به سازمان تنظیم مقررات ارایه کرده است.
وی با بیان اینکه با افزایش تعرفه‌های پستی در سال گذشته بخشی از زیان‌های این شرکت جبران شد، ادامه داد: هزینه‌های پستی نیز با افزایش قیمت‌ها بالا می‌رود و باید برای جبران این ضرر به دنبال افزایش ترافیک باشیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :