آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 10670
تاریخ انتشار : 10 مرداد 1391 11:57
تعداد بازدید : 1455

دریافت نکردن حقوق و دستمزد پیمانکاران مخابرات آذربایجان غربی صحت ندارد

مدیرعامل شرکت مخابرات استان آذربایجان غربی ادعای دریافت نکردن پنج ماه حقوق و دستمزد پیمانکاران این شرکت را رد کرد و بیان کرد: زمان قرارداد این افراد به پایان رسیده و در صورت امضای قرارداد جدید می توانند به کار ادامه داده و حقوق و مزایای خود را دریافت کنند.

موبنا- بهمن اسماعیل‌زاده در خصوص تجمع و اعتراض ۵۰ نفر از کارگران شرکت مخابرات آذربایجان غربی در مقابل مجلس به دلیل مشخص نبودن وضعیت نامشخص شغلی و همچنین دریافت نکردن پنج ماه حقوق معوقه خود، گفت: این ادعا کاملا نادرست است به دلیل اینکه قرارداد آنها پایان خرداد ماه به اتمام رسیده و آنها در طول یک ماه گذشته هیچ‌گونه کاری انجام نداده‌اند که حقوق و دستمزدی به آنها پرداخت شود.
وی افزود: شرایط آنها همانند پیمانکارانی است که قرارداد آنها به پایان رسیده و برای ادامه کار موظف به انعقاد قرارداد جدید هستند که در صورت  قبول شرایط می‌توانند کار خود را شروع کنند.
اسماعیل‌زاده در خصوص اعتراض پیمانکاران به وضعیت بیمه آنها در شرایط حاضر، گفت: دولت هزینه بیمه پیمانکاران مخابرات را تا ماه دهم سال 88 واریز کرد و براساس مصوبه مجلس، از سال 88 تا ماه سوم امسال شرکت مخابرات ایران این پیمانکاران را بیمه کرد.
وی با اشاره به اینکه براساس قانون در شرایط حاضر شرکت مخابرات نمی‌تواند پیمانکاران خود را بیمه کند، گفت: در این راستا لازم است که پروژه به صورت حجمی به یک شرکت پیمانکاری واگذار شود و این شرکت پیمانکاران را بیمه کند و یا اینکه این کارگران بدون شرط بیمه فعالیت خود را مانند سابق در شرکت مخابرات  ادامه دهند.
وی با اشاره به اینکه شرکت مخابرات آذربایجان غربی دارای 308 پیمانکار است، ادامه داد: 80 درصد این افراد این شرایط را پذیرفتند و حدود 50 نفر با برداشت اشتباه از قانون به این موضوع معترض هستند.
مدیرعامل شرکت مخابرات استان آذربایجان غربی افزود: پیمانکارانی که شرایط جدید قرارداد را پذیرفته‌اند، نسبت به گذشته حقوق و دستمزدی با مبلغ بیشتری دریافت کرده‌اند.
اسماعیل‌زاده با بیان اینکه پیمانکاران شرکت مخابرات از طریق استعلام و مناقصه انتخاب می‌شوند، افزود: شرایط کار این افراد از همان ابتدای آغاز به کار کاملا شفاف بوده، این درحالی است که شرکت مخابرات تابع قوانین و ضوابط جاری کشور است.
وی افزود: این افراد برداشت اشتباه از قوانین کرده‌اند و خواستار این هستند که توسط شرکت مخابرات به صورت مستقیم بیمه شوند که این اقدام برای مخابرات امکان‌پذیر نیست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :