آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 10666
تاریخ انتشار : 10 مرداد 1391 11:43
تعداد بازدید : 501

مدیرعامل شرکت پست خبر داد:

رشد 117 درصدی ارزش مبادلات تجارت الکترونیکی پست

ارزش کالاهای مبادله شده در سه ماهه نخست امسال نسبت به زمان مشابه در سال 90 در حوزه تجارت الکترونیکی شرکت پست رشد 117 درصدی را محقق کرده است.

روابط عمومی وزارت ارتباطات- محمدحسن کرباسیان، رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت پست با بیان این مطلب گفت: در سه ماهه نخست سال 90 ارزش کالاهای مبادله شده حدود 53 میلیارد ریال بود که این رقم تا پایان خرداد ماه سال جاری به 115 میلیارد ریال رسید.
وی افزود: همچنین حجم ترافیک مرسولات در این حوزه طی سه ماهه نخست امسال نسبت به زمان مشابه در سال گذشته از 400 هزار مرسوله به 540 هزار مرسوله رسیده که رشد 35 درصدی در این بخش محقق شده است.
وی با بیان این مطلب که شرکت پست از سال 86 فعالیت خود را در زمینه تجارت الکترونیکی عملیاتی کرده است گفت: ابتدای تلاش‌ها در این حوزه تا پایان خرداد ماه جاری شش میلیون و 200 هزار سفارش خرید اینترنتی گرفته و حجم تجارت الکترونیکی که به واسطه این شرکت انجام شده، بیش از 700 میلیارد ریال رسیده است.
مدیرعامل شرکت پست با بیان این مطلب که هم اکنون 23 شرکت بخش خصوصی طرف قرارداد شرکت پست هستند عنوان کرد: در حال حاضر بیش از هشت هزار و 500 فروشگاه در حوزه تجارت الکترونیکی از طریق شرکت‌های طرف قرارداد با شرکت پست همکاری می‌کنند و کالاهای خود را از طریق اینترنت به متقاضیان عرضه می‌کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :