آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 10659
تاریخ انتشار : 10 مرداد 1391 11:14
تعداد بازدید : 558

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان:

«همراز» به سوالات دانش آموزان پاسخ می دهد

دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان به فعالیت سامانه ملی پاسخگویی دانش آموزی «همراز» در کشور اشاره کرد و گفت: این سامانه به سوالات دانش آموزان پاسخ می دهد.

 فناوران- احمدخلیلی در جمع اعضای این تشکل دانش‌آموزی به ارایه جزییات سامانه همراز این اتحادیه پرداخت و گفت: این سامانه در 13 آبان ماه 1390 به صورت آزمایشی آغاز به کار کرد و هم‌اکنون به صورت سراسری اجرا می‌شود.
وی با بیان اینکه براساس آخرین برآورد، 32 هزار سوال در سامانه در بازه زمانی هشت ماهه ثبت شده است که حدود 300 هزار تماس را با سامانه همراز نشان می‌دهد، افزود: براساس آمارهای به دست آمده، دانش‌آموزان دختر بیشتر از پسرها سوال می‌پرسند.
 خلیلی به برخی موضوعات که توسط دانش‌آموزان در سامانه همراز مطرح شده است، اشاره کرد و گفت: موضوعاتی چون مهدویت، امامت، ولی فقیه، ارتباط با خدا، خداشناسی، معاد، نبوت، نماز، توبه، طهارت، قرآن و حدیث، نوع ارتباط با والدین، ارتباط دختر و پسر، بحث تبعیض بین فرزندان، هویت و هدف در بحث مشاوره، موسیقی در بحث احکام، هدایت تحصیلی، کنترل غرایز برای دانش‌آموزان در سن بلوغ، بحث تاریخ، ادبیان و عرفان‌های نوظهور، شیطان‌گرایی برای دانش‌آموزان جذاب بوده است.
وی با بیان اینکه دبیرستانی‌ها بیشتر سوال می‌پرسند، ادامه داد: 66 درصد تماس‌ها با سامانه توسط دانش‌آموزان مقاطع مختلف دبیرستان انجام شده است؛ 22 درصد تماس گیرنده‌ها مربوط به دانش‌آموزان دوره راهنمایی بودند و هفت درصد دانش‌آموز نبودند که شامل دانشجویان، اولیای دانش‌آموزان، مربیان یا معلمان بودند و پنج درصد از کل سوالات سامانه مربوط به دوره ابتدایی است.
 دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان با تاکید بر 24 ساعته بودند سامانه همراز تصریح کرد: 100 کارشناس در حیطه‌های مختلف در زمان کمتر از 24 ساعت، به پرسش‌های دانش‌آموزان پاسخ می‌دهند.
خلیلی در پایان گفت: این سامانه در ماه رمضان به صورتonline در حیطه مباحث احکام به دانش‌آموزان پاسخ می‌دهد چرا که مباحث احکام فوری است و ممکن است روزه دانش‌آموز تحت تاثیر باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :