آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 10656
تاریخ انتشار : 10 مرداد 1391 11:1
تعداد بازدید : 450

ساخت وبلاگ براي انتقام از شوهر سابق

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات بوشهر از دستگیری زنی که با ساخت یک وبلاگ زمینه هتک حیثیت از همسر سابق خود را فراهم کرده بود خبر داد.
پایگاه پلیس فتا- رییس پلیس فتای بوشهر گفت: توهین یکی از مصادیق بارز هتک حرمت و نشر اکاذیب است. چرا که با توهین به کسی حرمت او از بین رفته و نسبت وارد شده به وی نوعی جرم است و انتشار آن در اینترنت نوعی انتشار اکاذیب است.

سرهنگ جهاشیری با بیان این مطلب به پرونده‌ای در این زمینه اشاره و خاطر نشان کرد: پیرو شکایت فردی مبنی بر انتشار اکاذیب علیه وی، ماموران اقدامات خود را برای شناسایی فرد خاطی آغاز کردند.وی ادامه داد: پس از بررسی‌های فنی صورت گرفته مشخص شد همسر سابق متهم اقدام به راه‌اندازی وبلاگی کرده که با درج مطالب توهین‌آمیز و خلاف واقع قصد تخریب شخصیت شاکی را دارد. لذا متهمه احضار و با مشاهده مستندات به بزه خود اعتراف کرد.رییس پلیس فتای بوشهر گفت: بر اساس ماده 18 قانون جرایم رایانه‌ای هر کس به قصد اضرار به غیر یا تشویش اذهان عمومی به وسیله سامانه رایانه‌ای یا مخابراتی اکاذیبی را منتشر کند، یا در دسترس دیگران قرار دهد یا با همان مقاصد اعمالی را بر خلاف حقیقت، راسا یا به عنوان نقل قول، به شخص حقیقی یا حقوقی به طور صریح یا تلویحی نسبت دهد، با وی برخورد قانونی خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :