آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 10467
تاریخ انتشار : 31 تیر 1391 18:5
تعداد بازدید : 542

بانک ملت 270 ریال سود نقدی تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالیانه بانک ملت مربوط به سال مالی منتهی به 29 اسفندماه سال 90 با حضور بیش از 96 درصد سهامداران برگزار شد و تقسیم 270 ریال سود به ازای هر سهم این بانک به تصویب رسید.

 فناوران- در این مجمع که به ریاست محمدرضا ساروخانی رییس هیات مدیره بانک ملت برگزار شد، مقرر شد تا سود نقدی سهامداران دارای کمتر از یک میلیون سهم، عصر روز پنج‌شنبه 29 تیرماه 91 به حساب اعلام شده از سوی آنان در این بانک واریز شود.
در عین حال در مجمع عمومی ‌عادی بانک ملت، عملکرد هیات مدیره و صورت‌های مالی مربوط به سال مالی پایان اسفندماه 90 به تایید سهامداران رسید.
همچنین سازمان حسابرسی به عنوان حسابرس و بازرس اصلی برای سال مالی 91 و روزنامه‌های دنیای اقتصاد و جمهوری اسلامی‌ نیز به عنوان روزنامه‌های کثیرالانتشار برای درج آگهی‌های مجمع بانک ملت برای سال مالی جدید انتخاب شدند.بر اساس این گزارش، سازمان حسابرسی در گزارش خود اعلام کرد که وضعیت مالی گروه و بانک ملت (شرکت سهامی‌ عام) را در تاریخ 29 اسفندماه 1390 و عملکرد مالی و جریان‌های نقدی گروه و بانک را برای سال مالی منتهی به تاریخ یادشده، از تمامی ‌جنبه‌های بااهمیت، طبق استانداردهای حسابداری به نحو مطلوب ارزیابی کرد.
دکتر علی دیواندری مدیرعامل بانک ملت در ابتدای این مجمع، گزارش عملکرد هیات مدیره را مربوط به سال مالی 90 قرائت کرد و اعلام کرد که در نتیجه تجدید ارزیابی دارایی‌ها 13 هزار میلیارد ریال در ماه‌های آینده و با برگزاری مجمع عمومی‌ فوق‌العاده تا پایان مهلت قانونی به سرمایه بانک افزوده خواهد شد.
مدیرعامل بانک ملت به رشد 7/15 درصدی دارایی‌های این بانک در سال گذشته اشاره کرد و افزود: حقوق صاحبان سهام بانک ملت نیز در سال گذشته 3/66 درصد افزایش یافته است.دیواندری با تاکید بر این نکته که کل درآمدهای بانک ملت در سال 90 رشد 7/9 درصدی داشته است، افزود: سود پس از کسر مالیات بانک 9/13 درصد رشد داشته است.
به گفته وی، با در نظر گرفتن صورت‌های مالی تلفیقی، سود سهم پیش‌بینی شده بانک با 2/14 درصد افزایش از 353 ریال به 403 ریال رسیده است.دیواندری گفت: سود خالص بانک ملت در سال 90 معادل 9/13 درصد، EPS بانک 2/14 درصد و DPS هم 150 درصد رشد کرده و از 80 ریال به 270 ریال رسیده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :