آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 10466
تاریخ انتشار : 31 تیر 1391 18:3
تعداد بازدید : 444

مجمع بانك تات راي به ادغام داد

مجمع عمومي ساليانه بانك تات دیروز با حضور اكثريت اعضا و سهامداران برگزار شد و طي آن 82 درصد از اعضا با دادن راي موافق نسبت به ادغام بانك، به هيات مديره اجازه دادند تا مراحل قانوني اين ادغام را پيگيري كنند.

ايسنا- در ابتداي اين مراسم گزارشي از سوي بازرس حسابرسي و همچنين هيات مديره بانك تات براي حاضران قرائت شد و اعضاي هيات مديره توضيحاتي درباره‌ روند ادغام بيان كردند.
 جلال رسول‌اف، مديرعامل بانك تات با تشريح انواع ادغام در نظام پولي بانكي و قانون تجارت گفت: متاسفانه در كشور ما روند چگونگي ادغام در قانون تجارت و قانون پولي و بانكي نيست و تنها در ماده 105 قانون برنامه‌ پنجم ادغام‌هاي يك‌جانبه و چندجانبه پيش‌بيني شده است.
 وي با بيان اينكه موسسه‌ مالي و اعتباري صالحين و آتي هنوز موسسه نيستند و تعاوني محسوب مي‌شوند، گفت: در مصوبه‌اي كه در تاريخ 25 اسفند‌ماه سال 90 داشتيم، از عبارت موسسه‌ مالي براي صالحين و آتي استفاده كرده‌ايم كه لازم است اين عنوان‌ها به تعاوني ايرانيان يا زرين‌دشت و همچنين صالحين خراسان تغيير پيدا كند كه براي اين تغيير نياز به راي مجمع هستيم.
 وي با بيان اينكه ادغام معايب و محاسني دارد، گفت: از معايب ادغام بانك تات آن است كه استقلال فعلي خود را از دست مي‌دهد، اما از محاسن آن مي‌توان به اين اشاره كرد كه به يكباره ما تبديل به بانكي با بيش از 500 شعبه خواهيم شد كه براي ما مزيت خوبي خواهد بود. همچنين با افزايش سرمايه و دارايي‌ها مي‌توانيم سرمايه‌گذاري‌هاي بهتري انجام داده و همچنين تسهيلات بيشتري براساس قانون براي سرمايه‌گذاري بدهيم و درآمد بيشتري جذب كنيم.
 مجيد معتمدي فاضل، نماينده سازمان بورس در مجمع بانك تات نيز با بيان اينکه ما نمي‌خواهيم حقي از سهامداران كل و جز ضايع شود، گفت: اين‌گونه ادغام بانك تات مورد تاييد بورس نيست و اجازه ادغام به اين شكل را نمي‌دهيم و از هيات مديره مي‌خواهيم قبل از اين‌كه كارها انجام شود، مراحل قانوني را طي كرده و مدارك مورد نياز براي جلوگيري از ضايع‌شدن حق سهامداران را ارایه كند.
رسول اف در پاسخ به نماينده سازمان بورس گفت: ما به بانك مركزي به دفعات به صورت كتبي و شفاهي نظر بورس را اعلام كرده‌ايم و آنها نيز گفته‌اند كه با بورس هماهنگ خواهند بود. همچنين به حسابرسي اعلام كرديم كه مشكلاتي را كه در اين زمينه وجود دارد، با داشتن اختياراتي آنها را برطرف كنند تا سازمان بورس نيز نظرش نسبت به اين مساله جلب شود.
 وي گفت: ما منتظريم مجامع عمومي بانك‌هايي كه قرار است ادغام شود جمع‌آوري شده و در نهايت نمايندگاني از موسسات به سازمان بورس معرفي شود و سازمان بورس نيز با بررسي‌‌هاي لازم اجازه‌ پذيره‌نويسي را بدهد.
در پايان اين مجمع و پس از شمارش آرا اعلام شد كه 19/63 درصد سهامداران در اين جلسه حضور داشتند كه 70 درصد از آنها با پرداخت 30 درصد سود به سهامداران و همچنين يك درصد پاداش به هيات مديره و انتخاب روزنامه‌هاي دنياي اقتصاد و اطلاعات به عنوان روزنامه كثير‌الانتشار موافقت كردند، همچنين اعلام شد كه از كل آرای اخذ شده 1/82 درصد با ادغام موافق و 9/17 درصد مخالف بودند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :