آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 10452
تاریخ انتشار : 31 تیر 1391 17:6
تعداد بازدید : 694

وب، بستر واکنش

هفته گذشته بازتاب برخی خبرها و عملکرد برخی رسانه ها در شبکه های اجتماعی پر رنگ بود. از جمله می توان به امکانات جدید یکی از خبرگزاری های مخالف پر و پاقرص استفاده از شبکه های اجتماعی اشاره کرد.

بلاگردون

بهار ادیبان

این خبرگزاری دکمه‌های به اشتراک‌گذاری اخبار در شبکه‌های اجتماعی (توییتر، فیس‌بوک و گوگل پلاس) را در حالی به کار گرفته است که پیش از این سرویس‌های گوگل و توییتر و فیس‌بوک را ابزار دشمن برای ایجاد فتنه در کشور معرفی می‌کرد. یکی از کاربران شبکه‌های اجتماعی که از فعالان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات نیز هست در این باره در صفحه خود در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشت: «ما که از اول می‌گفتیم شبکه‌های اجتماعی خوب هستن. بعد که اومدیم از یک سری قابلیت‌های خوبش برای اطلاع رسانی استفاده کنیم، فیلتر شدند. بعد از مدتی، یک عده به‌صورت نامحسوس (در اوایل) و محسوس (این اواخر) در آنها فعالیت کردند. همزمان با این موضوع هم تعداد زیادی خبر و مقاله درباره جاسوس بودن این شبکه‌ها نوشتند. بعد الان، همین الان، خودشان کاربر را ترغیب می‌کنند که اخبار آنها را در همین شبکه‌های فیلتر شده بدِ جاسوس به اشتراک بگذارند! سوال اینجاست اگر این شبکه‌ها خوب هستن، چرا فیلتر هستن؟ اگه بد هستن، پس این لینک‌هایی که شما کنار سایتت گذاشتی برای چی هست؟»
از سوی دیگر برخی خبرها مانند اظهار نظر رییس میراث فرهنگی درباره شرایط اقلیمی (رییس میراث فرهنگی: خشکسالی در جنوب ایران مشکوک است/ دخالت استکبار جهانی در شرایط اقلیمی کشور) و نیز نامه محسن رضایی به لری پیج، و درگیری های سوریه  واکنش‌های مختلفی در دنیای وب به دنبال داشت. ‏
اما مراسم خاکسپاری هنرمند محبوب، حمید سمندریان نیز در شبکه‌های اجتماعی بازتاب فراوانی داشت. حاشیه‌سازترین مساله در این مراسم که سوژه داغ وبلاگ‌ها و شبکه‌های اجتماعی نیز بود انتشار عکسی در اینترنت بود که تعدادی از هنرمندان را در حالی که سوت و کف می‌زدند نشان می داد.
یکی از بازیگران در صفحه شخصی خود درباره این عکس توضیح داده:» در پایان برنامه، رضا گوران که اجرای برنامه را بر عهده داشت، خطاب به حاضران گفت: تئاتر جای تخیل است، تخیل کنیم که اجرای نمایش «گالیله» تمام شده است. آقای سمندریان روی صحنه آمده و ما می‌خواهیم تشویقش کنیم. استادمان را چگونه تشویق می‌کنیم؟ با این سخن بود که هنرمندان، دانشجویان و هنرجویان آموزشگاه کف زدند. دست زدند، سوت زدند، هورا کشیدند، برای حمید سمندریان که «گالیله» را اجرا نکرد. عکس استاد بود در دست شاگردانش که از حاضران تشکر می‌کرد و پاسخگوی احساسات تماشاگرانی بود که هرگز نمایش «گالیله» را ندیدند. حاضران، دانشجویان، هنرمندان دست می‌زدند اما شانه‌های‌شان از گریه می‌لرزید، هورا می‌کشیدند اما همه‌ صورت‌شان خیس اشک بود...»


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :