آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 10445
تاریخ انتشار : 31 تیر 1391 14:5
تعداد بازدید : 456

امروز آخرین مهلت تحويل مدارك جوايز صادراتي سال 89 و ارایه اظهارنامه مالیاتی سال 90

امروز شنبه 31 تیرماه، آخرین مهلت مودیان مالیاتی برای ارایه اظهارنامه است.

فناوران- طبق اعلام پیشین سازمان امور مالیاتی کشور مودیان مالیاتی تنها تا پایان تیرماه (امروز) برای اراه اظهارنامه مالیاتی و قرارگرفتن در دسته مودیان خوش‌حساب فرصت دارند. این مدت نیز طبق قانون قابل تمدید نخواهد بود چرا که براساس پیش‌بینی‌ها تنها در صورتی که روز 31 تیرماه مصادف با روز تعطیل باشد، تنها یک روز به مدت تعیین شده برای دریافت اظهارنامه افزوده خواهد شد که امسال چنین نیست.
نکته دیگر اینکه طبق قانون، تمامي موديان چه معاف از پرداخت ماليات باشند و چه ماليات بپردازند بايد اظهارنامه خود را تسليم سازمان امور مالياتي كشور كنند و شرکت‌های معاف از پرداخت مالیات در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات نباید از این موضوع غافل شوند.
ارایه اظهارنامه در مهلت مقرر از آن جهت اهمیت زیادی دارد که قرار است از سال جاری قانون مالیاتی برنامه پنجم توسعه به صورت سفت و سخت اجرا شود. براساس این قانون در صورتي كه موديان اظهارنامه به سازمان مالياتي تسليم نكنند نه تنها بايد ماليات خود را به طور كامل بپردازند بلكه جريمه نيزمي‌شوند.
همچنین كساني كه با كاركردن با سيستم الكترونيكي مشكل دارند مي‌توانند با مراجعه به دفاتر پستي مشخص شده، اظهارنامه خود را با همكاري كاركنان پست تكميل و ارسال كنند.
پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از پنج میلیون اظهارنامه به  سازمان امور مالیاتی کشور ارایه شود
خبر دیگر اینکه مقاضيان دريافت جوايز صادراتي سال 89، تنها تا 31 تيرماه فرصت دارند تا پرونده‌هاي خود را تكميل كرده و به سازمان‌هاي صنعت، معدن و تجارت سراسر كشور ارايه دهند.
كيومرث فتح‌اله كرمانشاهي در این باره به خبرگزاری مهر گفت: تمام تلاش سازمان توسعه تجارت ايران اين است كه بتواند منابع مالي لازم براي پرداخت جوايز صادراتي را تامين كند، اين در شرايطي است كه صادركنندگان تا 31 تيرماه فرصت دارند تا مدارك خود براي دريافت جوايز صادراتي ارايه دهند.معاون كل سازمان توسعه تجارت ايران افزود: از صادركنندگان تقاضا مي‌شود كه هرچه سريع‌تر نسبت به ارايه مدارك خود اقدام كنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :