آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 10433
تاریخ انتشار : 31 تیر 1391 12:27
تعداد بازدید : 587

افتتاح طرح شهروند کارآمد و فناوری اطلاعات در تهران

طرح شکوفا (شهروند کارآمد و فناوری اطلاعات) در راستای ایجاد شهر مجازی و شهروند الکترونیکی در شهرداری تهران کلید خورد.

تلنا- مسعود سیرتی معاون فناوری اطلاعات امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با بیان اینکه در حال حاضر ایجاد هفت کانون برای این طرح تعریف شده است، گفت: این کانون‌ها شامل رسانه‌های دیجیتال، برنامه‌ریزی موبایل، رباتیک، طراحان گرافیک، توسعه مهارت‌های رایانه‌ای، وبلاگ نویسی و بازی‌های رایانه‌ای است که در حال حاضر عضو‌گیری آن در محلات تهران آغاز شده است.
 وی ضرورت بهره‌گیری از پتانسیل‌ها و جوابگویی به علایق جوانان در بستر it را مورد اشاره قرار داد و گفت: اجرای طرح‌هایی از این دست و برگزاری جشنواره شکوفا می‌تواند در شناسایی و به کارگیری ظرفیت‌های محلات را حایز اهمیت دانست. وی به نحوه ثبت‌نام در این کانون‌ها اشاره کرد و در ادامه افزود: عضوگیری این کانون‌ها برای عموم آزاد بوده و شهروندان می‌توانند با عضویت از امکانات ویژه که برای شهروند الکترونیکی مانند سرگرمی، مسابقات، اخبار و اتفاقات و رویداد‌های هر کدام از بخش‌ها و غیره در نظر گرفته شده استفاده کنند. همچنین در سایت محلات نسخه الکترونیکی ثبت‌نام کانون شکوفا قرار داده شده و شهروندان می‌توانند با عضویت در آن در مسابقات که ابتدا به صورت محلی و در مرحله‌بعد منطقه‌ای و در آخر در تمامی مناطق برگزار می‌شود، شرکت کنند.
 سیرتی هدف از این طرح را ارتقا و تقویت ارتباطات سراهای محلات و ورود جدی‌تر جوانان در فضای مجازی دانست و گفت: پیش از این کانون‌ها در برخی مناطق فعال بودند اما در حال حاضر این کانون‌ها در کل مناطق تهران فعال شده اما دبیر‌خانه هر کدام از آنها در یک منطقه قرار دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :