آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 10382
تاریخ انتشار : 28 تیر 1391 12:40
تعداد بازدید : 4746

پنجمین مدیرعامل توییت کرد

برای شروع کار در یاهو به طور باورنکردنی هیجان زده ام

یاهو پس از رسوایی مدیر اجرایی سابقش، اسکات تامپسون به دلیل ارایه اطلاعات غلط در مورد سابقه کاری و تحصیلی خود و اخراج وی با اعمال فشار سهامدارانش، دست به دامان یکی از مدیران اجرایی بالا رتبه گوگل شده است.

گزارش:نسترن صائبی

منابع: CNN و CNet
مریسا مه‌یر، 37 ساله پروژه‌های پرطرفداری مانند جی‌میل‌، گوگل مپز، گوگل ارث و iGoogle را مدیریت و برنامه‌ریزی کرده و به طور کلی معرفی بیش از 100 ویژگی و محصول جدید گوگل را در کارنامه دارد. وی در اکتبر 2010، عنوان معاون رییس بخش محصولات جست‌وجوی گوگل را به دست آورد و شروع به نظارت بر سرویس‌های مکانی و محلی این شرکت کرد. وی از جمله معدود مدیران گوگل است که در انظار عمومی بیشتر حاضر می‌شود و برای کاربران نیز نسبتا شناخته شده است. این در حالی است که هفته پیش خبرهایی منتشر شد که نشان می‌داد راس لوینسون، مدیرعامل موقت یاهو محتمل‌ترین گزینه برای رهبری این غول اینترنتی محسوب می‌شود و از شانس بیشتری برای رسیدن به این سمت برخوردار است. اما با انتشار خبر انتصاب مریسا مه‌یر تمامی این شایعات غلط از آب درآمد. به هر حال، وی پنجمین مدیر عامل یاهو در کمتر از یک سال است و چند سالی است که یاهو برای به خدمت درآوردن استعدادهای برتر، با غول‌های دره سیلیکون رقابت می‌کند و بر این اساس، عزیمت مه‌یر به یاهو می‌تواند برگ برنده‌ای برای این شرکت به شمار رود و به تمامی فلاکت‌ها و بدبیاری‌های یاهو پایان بخشد.
بیانیه مریسا مه‌یر
مریسا مه‌یر در بیانیه‌ای در این مورد گفت: از اینکه مدیریت یاهو، یکی از پایگاه‌های برتر اینترنتی با بیش از 700 میلیون کاربر را به عهده گرفته‌ام، بسیار خوشحالم. وی افزود: یکی از انگیزه‌های من برای کار در این شرکت، ایجاد محصولات و محتوای نوآورانه و ارایه تجربیات شخصی‌شده برای کاربران و تبلیغ‌کنندگان این شرکت در تمامی جهان است. مه‌یر در پیام توییت خود با نام کاربری @marissamayer نوشت: برای شروع کار در یاهو به طور باور نکرنی هیجان‌‌ زده‌ام.
براساس گزارش پاتریشیا سلر (Patricia Seller)، خبرنگار فورچون، وی از اواسط ماه ژوییه به فعالیت در این سمت دعوت شده و هیات مدیره یاهو پنجشنبه اعلام کرد که وی انتخاب خود را کرده است. جالب است که بدانید مه‌یر هم‌اکنون باردار است و نخستین فرزندش، اکتبر آینده به دنیا خواهد آمد. اما خودش در این مورد گفته که این امر مشکلی برایش به وجود نخواهد آورد. مه‌یر در مصاحبه با سلر همچنین گفته که مرخصی زایمانش چند هفته بیشتر نیست و در این مدت نیز به کار خود ادامه خواهد داد.
بسیاری از تحلیلگران معتقدند که مه‌یر مناسب‌ترین فرد برای سمت مدیر عاملی یاهو است. کریس دیکسون، یکی از سرمایه‌گذاران سیلیکون ولی در این مورد در توییتر نوشت: ماریسا مه‌یر یکی از معدود افرادی است که توانایی کافی برای هدایت یاهو در دراز مدت دارد.
روزنامه‌ها در مورد مه‌یر و طرز فکرش می‌گویند
نیویورک تایمز در سال 2009 در مورد سابقه کاری مه‌یر نوشت: مهندسی در قلب یاهو است که در همین روزهای اولیه کاری‌اش در گوگل، توانایی‌هایی دارد که بسیاری از همتایان او در این شرکت ندارند؛ مشام تیز در طراحی و سبک. این روزنامه همچنین درباره وضعیت زندگی مه‌یر نوشت: مه‌یر عاشق آجرهای رنگی در پس‌زمینه سفید است؛ چیزی شبیه به تابلوی شرکت طراحی ماریمه‌کو (Marimekko) که در خانه بچگی‌اش آویزان بوده است. پنت‌هاوس او در سانفرانسیسکو چنین طراحی دارد، با این تفاوت که بسیار زیباتر و گران قیمت‌تر از طرح‌های ماریمه‌کو است. این طرح‌ها، آباژورهای بی‌رنگ و دکوراسیون با طراحی‌های شیشه‌ای رنگی که توسط مجسمه‌ساز شیشه‌ای معروف آمریکایی با نام دیل چیهولی (Dale Chihuly) طراحی شده، این خانه را رویایی کرده است. خود مه‌یر در مورد خانه‌اش به این روزنامه گفته: افرادی که به پنت‌هاوس‌ام می‌آیند، واقعا شگفت‌زده می‌شوند و می‌پرسند: «آیا آپارتمانت شبیه گوگل است یا گوگل شبیه آپارتمان تو»؟
مه‌یر به همراه اریک اشمیت، مدیر اجرایی سابق و رییس هیات مدیره کنونی گوگل یکی از چهره‌هایی است که بیشتر از مدیران دیگر این شرکت در جمع مردم ظاهر می‌شود و یکی از سخنرانان در کنفرانس‌های فناوری است و توانسته دنیای مهندسان جین پوش و تی‌شرت پوش را تغییر دهد. در واقع، می‌توان وی را با زنان فناور موفق نظیر شریل سندبرگ، مدیر ارشد عملکردی فیس‌بوک و مگ ویتمن، مدیر اجرایی هیولت‌ پاکارد مقایسه کرد. در خیلی از مصاحبه‌هایی که از مه‌یر شده، از وی در مورد طرز تفکرش درباره نقش زنان در صنعت فناوری سوال پرسیده شده است. به طور مثال، مه‌یر در پاسخ به چنین سوالی که از سوی نیوز ویک مطرح شد، گفت: فکر می‌کنم که این سوال اشتباهی است. این سوالی است که ما را از خیلی کارها بازمی‌دارد و پیشرفت‌مان را کندتر می‌کند. حقیقت این است که ما در این دوره متخصصان کامپیوتر زن کافی نداشتیم. وی با تعصب خاصی افزود: در این حوزه، کار و تخصص مهم است، نه جنسیت!
پیام تبریک لری پیج
جالب است که بدانید لری پیج، مدیر اجرایی گوگل بعد از انتشار این خبر به مه‌یر تبریک گفت و در بیانیه‌ای اعلام کرد: مه‌یر از 13 سال پیش وارد گوگل شد و خیلی زود به یکی از کارمندان موفق و برتر این شرکت تبدیل شد. مه‌یر یکی از قهرمانان خستگی‌ناپذیر کاربران گوگل به شمار می‌رود. وی توسعه جست‌وجو، Geo، محصولات محلی و همچنین محصولات مکان‌یابی را در این شرکت به عهده داشت. با خروج وی از گوگل ما یکی از نخبگان خود را در این شرکت از دست خواهیم داد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :