آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 10373
تاریخ انتشار : 28 تیر 1391 12:9
تعداد بازدید : 692

کاربردهای نادر گوشی های هوشمند

خیلی از مردم گوشی هوشمند دارند و می توانند با آن عکس بگیرند، پیام ارسال کنند، تماس تلفنی برقرار کنند و از راهنمایی های مسیریابی استفاده کنند. این گوشی های هوشمند از عهده چه کارهای دیگری برمی آیند. در این گزارش چهار روش آموزشی برای استفاده و کاربرد بهتر از گوشی های هوشمند ارایه شده است.

 کنترل ضربان قلب با موبایل
 H’andy Sana یک گوشی لمسی جذاب است که به نوعی می‌تواند ناجی حیات باشد. این گوشی به کاربر امکان می‌دهد تا ضربان قلب خود را با استفاده از نرم‌افزار Heart Suite app اندازه بگیرد. نه تنها امکان ثبت ضربان قلب (ECG) بلکه امکان ارسال آنها به مراکز پزشکی حرفه‌ای برای مشاوره میسر است. بدون شک چنین فناوری‌ای که مانند «دکتر جیبی»است ارزشش را دارد.
استفاده از موبایل به‌جای بلیت
تهیه بلیت برای سفرهای درون شهری و استفاده از ایستگاه‌های مختلف و سیستم مترو، به زودی به تاریخ خواهد پیوست. با توسعه سریع NFC تا چندی دیگر تلفن همراه شما همه این کارها را انجام خواهد داد. البته تنها این نیست! امکانات دیگری نیز وجود دارد که می‌توان آنها را نیز امتحان کرد؛ مانند خرید محصولات از فروشگاه‌های بزرگ به جای استفاده از کارت بانکی یا اشتراک گذاشتن کارت ویزیت مستقیما توسط گوشی. حتما شما هم برای استفاده از چنین فناوری‌هایی روزشماری می‌کنید!
یک راهکار پزشکی
 پیش‌بینی می‌شود که تا پنج سال آینده تراشه‌ای تولید می‌شود که می‌تواند نمونه خون را تنها با ریختن یک قطره خون روی گوشی تجزیه و تحلیل کند. با چنین فناوری به طور قطع اتاق‌های انتظار خلوت می‌شود و گرفتن نتایج آزمایش سرعت بیشتری پیدا می‌کند و نیروی پزشکی هم با سرعت بیشتری نسبت به قبل وظایف خود را انجام می‌دهد. امدادگران عملیاتی نیز از این وسیله شگفت‌انگیز می‌توانند برای کمک به بیماران استفاده کنند.
کاربرد موبایل در آموزش
استفاده از موبایل در آموزش کاربرد برجسته و مهم دیگری از تلفن همراه است که ما آن را مسلم می‌دانیم. این روزها اگر در کلاس درس یا راهروهای مدرسه گوشی تلفن‌ همراه‌تان روشن باشد، ممکن است نه دیگر رنگ گوشی را ببنید و نه رنگ مدرسه. اما در برخی از دانشکده‌ها به جای ترس از موبایل از آن استقبال کرده و فرصت‌هایی در اختیار دانشجویان و دانش‌آموزان قرار می‌دهند و اطلاعات مهمی مانند همایش‌ها و هشدارهای اضطراری پخش می‌کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :