آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 10342
تاریخ انتشار : 28 تیر 1391 10:43
تعداد بازدید : 632

مدیرکل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران

همراه اول به هر فرد فقط 10 سیم کارت واگذار می کند

مدیر روابط عمومی شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه شرکت ارتباطات سیار ایران مجاز به واگذاری سیم کارت به صورت انبوه نیست، اعلام کرد: همراه اول می تواند تا سقف 10 سیم کارت به هر فرد واگذار کند.

موبنا- داوود زارعیان با بیان اینکه  تمام سیم‌کارت‌های همراه اول در شبکه ثبت شده است، گفت: بر اساس آخرین مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات از این پس، واگذاری انبوه سیم‌کارت از سوی اپراتور به افراد غیر قانونی است.
وی با تاکید بر اینکه متقاضیان سیم‌کارت‌های همراه اول درهنگام خرید باید اصل کارت ملی را به همراه داشته باشند، بیان کرد: کپی کارت ملی در هنگام  تحویل سیم‌کارت، از فرد اخذ می شود.زارعیان افزود: در هنگام خرید سیم‌کارت، برای جلوگیری از هرگونه تخلفی کنترل کامل احراز هویت افراد انجام می‌شود.این در حالی است که تعداد کثیری از سیم‌کارت‌های اپراتور ایرانی- خارجی. ام.تی.ان ایرانسل توسط یک نفر ثبت شده و این افراد بدون تغییر مالکیت اقدام به فروش این سیم‌کارت‌ها کرده‌اند.
چندی پیش نمایندگان مجلس در خصوص سیم‌کارت‌های ثبت نام نشده اپراتور ایرانی- خارجی ام.تی.ان به وزیرارتباطات تذکر دادند و خواستار پاسخگویی این وزارتخانه در خصوص این معضل شدند.
در همین حال طی روزهای اخیر 10‌ها هزار سیم‌کارت فعال ثبت نام نشده، برای چندمین بار، به وسیله اپراتور ایرانسل-ام.تی.ان توزیع شده است.
این سیم‌کارت‌ها در برخی سوپر مارکت‌ها، کیوسک‌های روزنامه فروشی و دستفروشان به صورت گسترده توزیع می‌شود و بدون تقاضای مدارک شناسایی و یا احراز سن قانونی متقاضیان طی روزهای اخیر عرضه شده و این روند همچنان ادامه دارد.
مخابرات زیرساخت آنلاین بازی‌های جام دیجیتال را تامین می‌کند.
مدیرکل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران با اشاره به اینکه زیرساخت لازم برای برگزاری مسابقات آنلاین بازی‌های رایانه‌ای جام دیجیتال فراهم است گفت: مخابرات ایران آمادگی دارد تا زیرساخت ارتباطاتی و مخابراتی را برای برگزاری دوره آتی مسابقات بین المللی بازی‌های رایانه‌ای جام دیجیتال ارایه دهد.زارعیان افزود: ورود به حوزه بازی‌های آنلاین در کشور با نگرانی‌هایی همراه بوده که این موضوع سد راه توسعه آن در کشور شده است.
این کارشناس مخابرات بیان کرد: متاسفانه اعمال محدودیت به جای تشویق باعث شده است تا پیشرفت در بازی های آنلاین با کندی همراه شود.
سخنگوی مخابرات ایران با اشاره به این محدودیت‌ها گفت: اعمال محدودیت مردم را از علاقه‌شان دور نمی‌کند، بلکه آنها به دنبال راهی برای رسیدن به هدف‌شان هستند. این احساس که بردن جامعه به این فضا خطرناک است، اشتباه بود و ما باید با مدیریت، جلوی تبعات منفی هر مساله‌ای را بگیریم.
وی بیان کرد: رهاسازی هر گروه از جامعه می‌تواند تبعات منفی به دنبال داشته باشد. توجه به این مساله که نظارت همیشه باعث می‌شود تا خروجی بهتری داشته باشیم، باید سرلوحه کارهای‌مان قرار گیرد.
زارعیان گفت: مخابرات آمادگی این را دارد تا زیرساخت خود را در اختیار جام دیجیتال برای برگزاری مسابقات آنلاین قرار دهد.  


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :