آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 10323
تاریخ انتشار : 27 تیر 1391 12:35
تعداد بازدید : 646

بعد از فاجعه هک 450 هزار حساب کاربری

یاهو حفره های خود را تعمیر می کند

یاهو پس از اینکه آدرس و رمز عبور 450 هزار ایمیلش هفته گذشته توسط هکرها در اینترنت فاش شد، به فکر تعمیر حفره های امنیتی خود به وسیله نرم افزار امنیتی خود افتاده است.

تلگراف- یکی از سخنگویان یاهو در وبلاگ رسمی این شرکت نوشت: یاهو اخیرا تایید کرد که یک فایل قدیمی‌اش که شامل تقریبا 450 هزار آدرس و کلمه رمز ایمیلی بوده، به خطر افتاده است. وی همچنین افزود: با یک اقدام سریع این آسیب‌پذیری را تعمیر کرده‌ایم و شاخص‌های امنیتی‌‌مان را گسترش داده‌ایم تا از کاربران و اطلاعات آنها حفاظت کنیم.
مقامات یاهو هفته پیش اعلام کردند که در 12 ژوییه یکی از فایل‌های قدیمی سرویس yahoo voice توسط هکر‌ها به سرقت رفته و این سرقت اطلاعات بیش از ۴۰۰ هزار کاربر یاهو را در اختیار آنها قرار داده است. مسوولان شرکت یاهو گفته‌اند که در حال حاضر کمتر از پنج درصد از کاربران یاهو گذرواژه‌های ایمن و صحیحی دارند.
سخنگوی یاهو همچنین گفت: برای رفع آسیب‌پذیری‌هایی که منجر به سرقت داده‌ها شده، قصد داریم گذرواژه کاربرانی که قربانی این حملات شده‌اند را تغییر دهیم و به شرکت‌هایی هم که ممکن است اطلاعات کاربران‌شان هک شده باشد، هشدار دهیم. وی ضمن غذرخواهی از کاربران از آنها خواست گذر واژه‌های خود را تغییر دهند و برای کسب و اطلاعات بیشتر درباره مسایل امنیتی به بخش توصیه‌های امنیتی یاهو به آدرس security.yahoo.com مراجعه کنند. لو رفتن اطلاعات کاربران ایمیل یاهو باعث شده تا برخی اطلاعات مربوط به ایمیل‌های گوگل، هات‌میل، AOL و شرکت‌های دیگر هم به سرقت رود. هم‌اکنون کاربران شبکه یاهو کانتریبوتور می‌توانند با حساب گوگل یا فیس‌بوک خود وارد این خدمات شوند. همین امر باعث شده تا علاوه بر یاهو، ایمیل‌های دیگر نیز از این حمله در امان نمانند.
هکرهایی که به اطلاعات کاربران یاهو دستبرد زده‌اند، خود را کارکنان شرکت D33Ds نامیده‌اند. آنها در پیام متنی که منتشر کرده‌اند، نسبت به حفره‌های امنیتی که در سرورهای اینترنتی شرکت یاهو وجود دارد، هشدار داده‌اند. هکر‌ها با زیاد دانستن این حفره‌ها از یاهو خواسته‌اند آنها را بی‌اهمیت تلقی نکند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :