آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 10317
تاریخ انتشار : 27 تیر 1391 12:21
تعداد بازدید : 465

اعلام شرایط جدید بخشودگی جرایم بانکی

بانک مرکزی آیین نامه اجرایی ماده 29 قانون بودجه سال 91 کل کشور مبنی بر شرایط جدید بخشودگی جرایم بانکی را به نظام بانکی ابلاغ کرد.

بیما- براساس بند 29 قانون بودجه 91 کل کشور، به منظور حمایت از تولید و اشتغال، بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری دولتی که دارای مجوز از بانک مرکزی موظفند، با درخواست متقاضی و پس از تایید هیات مدیره بانک اصل و سود اعم از سود قبل و بعد از سررسید تسهیلات ریالی یا ارزی سررسید شده و معوقه پرداختی به اشخاص حقیقی و یا حقوقی بابت فعالیت در امور تولیدی صنعتی، معدنی، کشاورزی و خدماتی را که در بازپرداخت اقساط تسهیلات دریافتی به دلایل موجه دچار مشکل شده‌اند، برای یک بار و تا پنج سال تقسیط از سرفصل مطالبات سررسید گذشته و معوق خارج کنند.
همچنین با تایید هیات مدیره مذکور جریمه خسارت تاخیر پس از تعیین تکلیف تا آن زمان و انجام تسویه حساب کامل مورد تایید بانک یا موسسه مالی و اعتباری بخشیده شود به نحوی که در این موارد تفاوتی میان سود قبل و پس از سررسید وجود نداشته باشد.
چنانچه اشخاص حقیقی یا حقوقی برای تسویه بدهی‌های معوق خود به بانک‌های عامل مراجعه نکنند، به هیات مدیره بانک‌ها اجازه داده می‌شود با رعایت قوانین و مقررات برای مطالبات بیش از پنج میلیارد ریال خود از سایر اموال منقول و غیرمنقول آنان مازاد بر وثایق تحویلی به بانک‌ها با حکم مراجع قضایی اقدام کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :