آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 10299
تاریخ انتشار : 27 تیر 1391 11:30
تعداد بازدید : 530

فناوری های جدید گیگابایت در مادربوردهای سریZ77

شرکت گیگابایت، تولید کننده مادربورد و دیگر قطعات سخت افزاری اخیرا اطلاعاتی از مادربرد های رده بالای خود از سری Z77 ارایه کرده است.

فناوران- به گفته گیگابایت این مادربورد‌ها تا دو ماه دیگر به بازار عرضه خواهند شد. تا این زمان مدل‌های Z77X-UP7، Z77X-UP5 و Z77X-UP4 تایید شده‌اندکه در این میان مدل UP7 از مدار تغذیه جالبی بهره برده است. گیگابایت در این مدار تغذیه تمام دیجیتال از 32 فاز استفاده کرده که تا به حال در هیچ مادربورد دیگری دیده نشده است.
به علاوه این‌ سه مادربورد از  نخستین محصولاتی هستند که تازه‌ترین فناوری گیگابایت را به میزبانی قبول کرده‌اند، Ultra Durable 5 جدید‌ترین استاندارد تولید مادربورد با دوام گیگابایت است. استاندارد UD5 نشان می‌دهد که در این محصولات از IC‌های شرکت International Rectifier استفاده شده است. اتفاق تازه‌ای که افتاده است قرار‌گیری دو نوع ماسفت و درایور IC در یک واحد است. علاوه بر قرار‌گیری آنها در یک IC، هم‌خوانی و تولید آنها از سوی یک تولید‌کننده حایز اهمیت است که باعث می‌شود علاوه بر افزایش کارایی، دمای کلی آنها به شدت پایین بیاید. در مدار تغذیه این محصولات از چوک‌هایی با هسته فریت استفاده شده است که قابلیت عبور جریانی تا 60 آمپر را خواهند داشت. همچنین روی مادربرد Z77X-UP7، به ترتیب 10 و 6 درگاه USB 3/0 و SATA 3/0 تعبیه شده است. البته هنوز گیگابایت روی مدار تغذیه 32 فاز این مادربرد هیت سینک قرار نداده و تا طراحی تکمیلی آن اندک زمانی باقی مانده است. این شرکت اعلام کرده است که کاربران برای محصول رده بالای Z77X-UP7 انتظار قیمت پایین و ارزانی داشته باشند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :