آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 10288
تاریخ انتشار : 27 تیر 1391 10:54
تعداد بازدید : 584

علت مخالفت با ديتاسنترهاي داخلي

معاون سازمان فناوری اطلاعات گفت: برخی برای میزبانی سایت ها در آمریکا و کانادا دلالی می کنند که با مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، بازار دیتاسنتر تجاری کشور و واسطه های خدمات میزبانی، ساماندهی خواهند شد.

فارس- علی‌‌اصغر انصاری گفت: اخیرا بخش‌نامه‌هایی به شرکت‌های دیتاسنتری ارسال و اعلام شده که می‌توانند برای ارایه میزبانی به سایت‌ها، از اینترانت داخلی استفاده کنند.
معاون توسعه و مدیریت شبکه سازمان فناوری اطلاعات ایران تصریح کرد: این مجوز سبب کاهش بخشی از هزینه‌ میزبان‌های داخلی خواهد شد.وی افزود: سازمان فناوری اطلاعات از سایت‌ها و مجموعه‌ها (بانک‌ها، دانشگاه‌ها و دستگاه‌های دولتی) دعوت کرد تا میزبانی‌شان را به داخل منتقل کنند. در داخل کشور نیز مزیت‌هایی برای میزبانی داخلی ایجاد کردیم.انصاری گفت: اکنون در بازار ایجاد شده، ادامه کار و بازاریابی برعهده شرکت‌های دیتاسنتری است.
انصاری گفت: در حال حاضر بسیاری از شرکت‌های خصوصی که وب‌سایت‌های پرمراجعه دارند، تمایل دارند که به داخل کشور بیایند.
مصوبه‌ای برای ساماندهی بازار دیتا سنتر
معاون توسعه و مدیریت شبکه سازمان فناوری اطلاعات ایران تصریح کرد: اکنون این بازار به اندکی ساماندهی نیاز دارد که در این ارتباط مصوبه‌ای در نوبت تصویب در کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است که براساس آن فضای مراکز داده تجاری کشور و واسطان ارایه خدمات میزبانی، ساماندهی خواهند شد.
وی توضیح داد: به این معنی که بازار عرضه (ارایه‌دهندگان خدمات میزبانی و شرکت‌های واسطه) و تقاضا (میزبانی‌های خارج) ساماندهی می‌شوند.
دیتاسنترهای تجاری به دنبال خصوصی‌ها باشند؛ نه دولتی‌ها
انصاری در پاسخ به این سوال که تکلیف عدم اطمینان نداشتن دولتی‌ها به خصوصی‌ها در نگهداری اطلاعات و در نتیجه سپردن اطلاعات دولتی‌ها به شبه‌دولتی‌ها چه می‌شود؟ گفت: به اعتقاد من اگر سایت دولتی فقط جنبه اطلاع‌رسانی داشته باشد، نگهداری آن نزد ارایه‌دهندگان خدمات میزبانی تجاری ایرادی ندارد، اما اگر وب‌سایت دولتی خدمات الکترونیکی دارد که به پایگاه داده‌اش متصل است و نمی‌خواهد اطلاعات خود را خارج از دستگاه خود، میزبانی کند، علی‌الاصول با توجه به توصیه‌های امنیتی، باید در مرکز داده خودش، مرکز داده استانی میزبانی کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :