آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 10245
تاریخ انتشار : 26 تیر 1391 10:51
تعداد بازدید : 379

مایکروسافت هشدار داد

Gadget را در Windows غیرفعال کنید

شرکت مایکروسافت به جای ترمیم یک نقطه ضعف در بخش Gadget سیستم عامل Windows، از کاربران خواسته که بخش Gadget در Win Vista و بخش Sidebar در Win7 را به طور کامل غیر فعال کنند.

فناوران- مایکروسافت با انتشار هشدار امنیتی شماره 2719662 اعلام کرده که فعال ماندن این دو بخش می‌تواند راه‌های نفوذ و دسترسی غیرمجاز به کامپیوتر را  برای افراد بیگانه و خلافکار فراهم آورد.
همچنین شرکت مایکروسافت یک راه‌حل سریع و آسان برای غیرفعال کردن بخش‌های Gadget و Sidebar ارایه کرده است. این راه‌حل به راحتی امکان فعال یا غیر فعال کردن این دو بخش را فراهم می‌کند. بدین منظور به سایت زیر مراجعه کنید.
تمام این هشدارها و اقدامات مایکروسافت در نتیجه اطلاعیه‌ای است که از سوی تعدادی کارشناس امنیتی درباره راه‌های سوءاستفاده از نقاط ضعف ناشناخته در بخش‌های Gadget و Sidebar در سیستم‌های عامل Vista و Win 7 پیش از برگزاری همایش سالانه نفوذگران (به نام Black Hat Conference) در ماه جاری در شهر لاس وگاس آمریکا، منتشر شده است.
امکانات Gadget و Sidebar هیچگاه مورد توجه و علاقه چندان کاربران در دو سیستم عامل Vista و Win 7 قرار نگرفت. در Win 7، شرکت مایکروسافت تنها 9 برنامه برای Sidebar در نظر گرفت و به طور پیش‌فرض در سیستم عامل جای داد. همچنین سایت ویژه‌ای که مایکروسافت برای عرضه انواع برنامه‌ها برای استفاده در Gadget و Sidebar راه‌اندازی کرده بود، اکنون مدت‌هاست که به‌روزنشده و در آینده نزدیک نیز جمع‌آوری و برچیده خواهد شد.
بخش‌های Gadget و Sidebar به کاربران امکان اجرای برنامه‌های کوچک و نمایش اطلاعات روزمره را بر روی صفحه اصلی Windows (یا Desktop) می‌دهند. مانند ساعت، وضعیت آب و هوا، عناوین آخرین اخبار و غیره.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :