آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 10235
تاریخ انتشار : 26 تیر 1391 9:59
تعداد بازدید : 1149

رییس موسسه تحقیقات ارتباطات و فناوری اطلاعات

آمادگی موسسه تحقیقات ارتباطات و فناوری اطلاعات برای همکاری با شورای عالی فضای مجازی

رییس موسسه تحقیقات ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه این موسسه با تکیه بر ساختارهای قانونی و در چارچوب مصوبات هیات امنا با قدرت برنامه های خود را پیگیری می کند، گفت: موسسه تحقیقات ICT آمادگی همکاری با تمامی دستگاه های متولی از جمله شورای عالی فضای مجازی در راستای انجام پروژه های مورد نیاز را دارد.

فناوران- مرتضی براری در حاشیه جلسه هم‌اندیشی با روسای پیشین موسسه تحقیقات ارتباطات و فناوری اطلاعات پیرامون موضوعات مطرح در خصوص شورای‌عالی فضای مجازی و نحوه تعامل با این شورا افزود: تعامل موثر با شورای عالی فضای مجازی برای سیاست‌گذاری و تدوین راهبردهای کلان در این حوزه از تکالیف همه دستگاه‌های اجرایی است که باید تلاش‌های لازم برای تحقق اهداف مورد نظر مقام معظم رهبری از تشکیل این شورا عملیاتی شود.
 وی با تاکید بر اینکه شایعه پراکنی و اظهارنظرهای غیر کارشناسی زیبنده نظام جمهوری اسلامی نبوده و باعث ایجاد تنش‌ها و انحراف از مسیر خدمت به مردم می‌شود، افزود: موسسه تحقیقات ارتباطات و فناوری اطلاعات بدون توجه به شایعه‌ها و خبرپراکنی‌های غیرکارشناسی در خصوص انحلال موسسه، با تکیه بر ساختارهای قانونی موجود برنامه‌های خود را پیگیری می‌کند.
 براری در ادامه گفت: این اقدامات، در چارچوب مصوبات هیات امنا و کمیسیون دایمی و با توسعه همکاری با سازمان‌ها و شرکت‌های زیرمجموعه وزارت ارتباطات و بهره‌گیری از توان متخصصان و استادان دانشگاه عملیاتی می‌شود.
 وی با تاکید بر اینکه فلسفه وجودی مرکز تحقیقات مخابرات ایران پاسخگویی به نیازهای بخش ICT کشور است، گفت: حوزه‌های کاری این موسسه، طیف وسیعی از نیازهای بخش ICT کشور را پوشش داده که از آن جمله می‌توان به ادوات و سامانه‌های مخابرات نوری، رادیویی و ماهواره‌ای، سیستم‌های ارتباطات ثابت نسل آینده و مدیریت یکپارچه شبکه‌های مخابراتی اشاره کرد که در این حوزه‌ها این موسسه، همکاری‌های وسیع و موثری با شرکت‌ها و سازمان‌های زیرمجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات داشته و دارد.
رییس موسسه تحقیقات ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: بخشی از فعالیت‌های موسسه به حوزه فناوری اطلاعات مربوط است که در این بخش نیز موسسه آمادگی همکاری با تمامی دستگاه‌های متولی از جمله شورای عالی فضای مجازی در راستای انجام پروژه‌های مورد نیاز را دارد.
 مهدی اخوان بهابادی که پیش از این ریاست مرکز تحقیقات مخابرات ایران را عهده دار بود، در نشست خبری خود از هماهنگی شورای‌عالی فضای مجازی با رییس‌جمهور برای استقرار مرکز ملی فضای مجازی در محل مرکز تحقیقات مخابرات ایران خبر داد و گفت: براساس تکلیف مقام معظم رهبری باید هرچه سریع‌تر مرکز ملی فضای مجازی ایجاد شود که براین اساس قرار شد از امکانات اولیه موجود در این زمینه استفاده شود که استقرار در ساختمان مرکز تحقیقات مخابرات ایران به صورت توافقی با دولت تعیین تکلیف شد.
این درحالی است که برخی شایبه‌ها از ادغام مرکز تحقیقات مخابرات ایران- موسسه تحقیقات ارتباطات و فناوری اطلاعات- با مرکز ملی فضای مجازی و انفصال این مرکز تحقیقاتی از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات حکایت دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :