آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 10211
تاریخ انتشار : 25 تیر 1391 11:56
تعداد بازدید : 449

گسترش روزافزون دانلودهای غیرقانونی

خرید موسیقی؛ رسم رو به نابودی

تحقیقات نشان می دهد دو سوم انگلیسی ها به یاد ندارند که آخرین بار چه زمانی اقدام به خرید CD کردند.

تلگراف- یک نظرسنجی در مورد تاثیر فناوری روی موسیقی و مصرف رسانه‌ای نشان داد علاقه‌مندان به موسیقی در بریتانیا به‌طور گسترده به تهیه آهنگ‌ها و آلبوم‌های خود به صورت آنلاین روی آورده‌اند و بسیاری از آنها برای موسیقی پولی پرداخت نمی‌کنند.
نفوذ موسیقی دیجیتال میان بریتانیایی‌ها درحالی صورت می‌پذیرد که 40 درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی اعتراف کردند که به یاد ندارند آخرین CD خریداری شده به وسیله آنها و زمان تهیه آن کی بوده است. این درحالی است که یک پنجم شرکت‌کنندگان اذعان کردند که طی هفته گذشته به دانلود موسیقی پرداخته‌اند. با وجود این 49 درصد بریتانیایی‌های این نظر سنجی بر این باورند که دانلود موسیقی به طور رایگان و بدون پرداخت پول به ناشران و صاحبان اثر کار قابل قبولی است.
این نظرسنجی به مناسبت پنجاهمین سالگرد شرکت بریتانیایی بزرگ تولیدکننده تجهیزات و ابزارآلات موسیقی به نام Audio-Technica صورت گرفت.‌ هاروی روبرتس، مدیر بازاریابی ارشد این شرکت می‌گوید: «طبیعت و اساس قابل حمل بودن موسیقی در دنیای امروز و دسترسی گسترده آن از منابع گوناگون باعث شده است دانلود موسیقی به امری عادی و روزمره تبدیل شود. این مساله بی‌شک روی کار خوانندگان و هنرمندان هم تاثیرگذار بوده است، زیرا با وجود انتشار رایگان آلبوم‌های موسیقی روی وب، برگزاری تور و کنسرت به یکی از منابع درآمد اصلی خوانندگان تبدیل شده است تا به این ترتیب ضرر ناشی از «سرقت» دیجیتال آهنگ‌های خود را جبران کنند».
بیش از 60 درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی اعلام کردند که پیش از تهیه یک آلبوم موسیقی یا خرید بلیت برای کنسرت، نقد کارشناسان در مورد آثار خواننده مورد نظرشان را می‌خوانند. همچنین به گفته بیش از نیمی از بریتانیایی‌های شرکت‌کننده در این نظرسنجی، نقدها و مطالب منفی در مورد یک آلبوم موسیقی باعث می‌شود از خرید آن صرف نظر کنند و یا به طور رایگان به تهیه آلبوم مورد نظرشان بپردازند.
بنابر آمار، فروش آلبوم‌های دیجیتالی در این سال 3/17 درصد رشد کرده است. در فصل دوم 2012، دانلود فایل‌های موسیقی یک سوم کل فروش آلبوم‌های دیجیتالی را به خود اختصاص داده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :