آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 10209
تاریخ انتشار : 25 تیر 1391 11:45
تعداد بازدید : 677

وقتی ویروس های بانکی قدرتمند می شوند

یافته های کارشناسان، از قدرتمند شدن دو ویروس بانکی SpyEye و Zeus خبر می دهد. این دو نرم افزار مخرب که برای دستبرد زدن به حساب های بانکی طراحی شده است، به عنوان مثال اکنون می تواند پول را به حساب های مورد نظر هکرها واریز کند.

شرکت ملی انفورماتیک- در این روند، به نظارت و مدیریت هکر نیازی نیست و ویروس به طور خودکار این کار را انجام می‌دهد. بنا به اعلام شرکت ترندمیکرو، آخرین نسخه SpyEye و Zeus توانسته فقط از یک حساب 13 هزار یورو به سرقت ببرد.
این در حالی است که صاحب‌نظران معتقدند پیشرفت‌ها و به روزرسانی‌های این دو ویروس بانکی در اول راه است و این روند در آینده ادامه خواهد داشت.
تام کلرمن (Tom Kellerman) نایب رییس ترندمیکرو به خبرگزاری رویترز گفت که شرکت متبوع وی حملات ویروسی جدیدی را علیه چندین نهاد مالی در آلمان انگلیس و ایتالیا شاهد بوده است.
وی با اشاره به این که بانک‌های اروپایی معمولا نسبت به بانک‌های آمریکایی از فناوری‌های دفاعی پیشرفته تری برخوردار هستند، این حملات سایبری را هشدارآمیز خواند. این دو ویروس موذی باعث شده از یک سال پیش تاکنون بین بانک‌ها و گروه‌های بزهکاری سایبری زورآزمایی و کشمکش جریان داشته باشد.
برخی کارشناسان، طراحی و کنترل ویروس‌های SpyEye و Zeus را به گروه‌های مختلفی نسبت می‌دهند. این ویروس‌ها در بازار سیاه و محافل هکری خرید و فروش می‌شود و حتی با استفاده از ماژول‌های اضافی می‌توان قدرت تخریب و نفوذ آنها را افزایش داد.
برخی گونه‌های ویروس SpyEye قادر به شناسایی کلمات عبور یک بار مصرفی هستند که بانک‌ها به وسیله پیامک و از طریق تلفن همراه به مشتریان خود ارسال می‌کنند.
هر چند در این حالت معمولا هکرها 30 یا 60 ثانیه برای استفاده از این کلمات عبور زمان دارند.
با توجه به اینکه در برخی کشورها از جمله آمریکا، نگاه‌ها به سمت بانکداری از طریق دستگاه‌های همراه معطوف شده است، چنین فعالیت‌های ایذایی می‌تواند بیش از پیش مخاطره‌آمیز باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :