آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 10207
تاریخ انتشار : 25 تیر 1391 11:39
تعداد بازدید : 570

معاون نظارتی بانک مرکزی

بساط بانک الکترونیکی آرین کاملا برچیده شد

معاون نظارتی بانک مرکزی با بیان اینکه مجوز بانک آرین ابطال شده، گفت: وقتی شورای پول و اعتبار مجوز بانکی را ابطال می کند، آن مصوبه دیگر قابل برگشت و تغییر نیست.

فارس- ابراهیم درویشی در مورد سرنوشت بانک آرین افزود: مجوز تاسیس این بانک با مصوبه شورای پول و اعتبار به علت اینکه سرمایه لازم را از محل تسهیلات دریافتی از سایر بانک‌ها تامین کرده بود، ابطال شد.
وی تاکید کرد: بانک یا موسسه‌ای به نام بانک آرین وجود ندارد؛ وقتی شورای پول و اعتبار مجوز بانکی را ابطال می‌کند، آن مصوبه دیگر قابل برگشت و تغییر نیست.
معاون نظارتی بانک مرکزی با بیان اینکه بخشی از سرمایه اولیه این بانک از محل تسهیلات بانکی بوده گفت: قرار نیست بانکی تاسیس شود و سایر بانک‌ها از محل منابع آن تامین سرمایه اولیه خود را انجام دهند که در این صورت عملا با یک سرمایه، چند بانک دیگر تاسیس شود.
وی تصریح کرد: سرمایه اولیه برای تاسیس بانک‌ها باید از محل آورده‌ هیات موسس باشد و مابقی را از طریق پذیره‌نویسی به دست آورد.
آینده، جایگزین تات شد
 در خصوص تغییر و تحولات بانکی روابط عمومی بانک تات، اعلام کرد: در اجرای تکلیف بانک مرکزی  فرآیند جایگزینی تابلوی بانک آینده به جای تابلوی بانک تات در شعب این بانک انجام شد.
محمود ترابیان در ادامه افزود: این تغییر بخشی از فرآیند ادغام مورد نظر بانک مرکزی ایران بوده و در همین راستا نیز مجمع عمومی و فوق‌العاده بانک در 29 تیر ماه برگزار خواهد شد.
تات از نظر بورس هنوز تات است
همچنین يك مقام مسوول در سازمان بورس با بيان اينكه سازمان بورس هيچ اطلاعاتي در خصوص ادغام بانك تات دريافت نكرده است، تاكيد كرد: از نظر سازمان بورس، بانك تات كماكان بانك تات است.
امير حمزه مالمير، رييس اداره نظارت بر ناشران سازمان بورس آخرين وضعيت ادغام بانك تات را تشريح كرد و گفت: براي ادغام بانك تات بايد پروسه‌ قانوني طي شده و سپس تصميمي در خصوص ادغام و تغيير نام گرفته شود.
وي گفت: سازمان بورس تاكنون در خصوص ادغام اين بانك، هيچ اطلاعاتي دريافت نكرده است، لذا كماكان بانك تات از نظر سازمان بانك تات است. وي در خصوص تغيير نام بانك تات به بانك آينده گفت: براي تغيير نام بايد مجمع فوق‌العاده تشكيل شده و اطلاع‌رساني انجام شود.
اگرچه تغيير نام نيازمند مجوز است، ولي تغيير نام بدون تغيير ساختار مشكلي ندارد.
رييس اداره نظارت بر ناشران سازمان بورس تاكيد كرد: اين در حالي است كه تغيير نام بانك با ساختار جديد و ادغام با ساير موسسات نيازمند انجام پروسه‌ قانوني مخصوص است و بايد اطلاعات لازم از شركت دريافت شده و منافع سهامداران رعايت شود.
مالمير تاكيد كرد: در غير اين صورت سازمان اعلام موافقتي براي ثبت در اداره ثبت شركت‌ها نخواهد كرد، زيرا صورتجلسه‌ مجمع اين بانك نيازمند اخذ مجوز از سازمان بورس است.
اين مقام مسوول افزود: براي اين كار ابتدا بايد درخواست از طريق شركت به سازمان بورس ارسال شده، مدارك و مستندات ادغام ارایه شود، ولي در حال حاضر به صورت مكتوب هماهنگي با سازمان بورس انجام نشده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :