آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 10206
تاریخ انتشار : 25 تیر 1391 11:37
تعداد بازدید : 514

چگونه باتري اصل را از بدل تشخيص دهيم

توجه به ظاهر و قيمت گوشي، معيار مناسبي براي خريد آن نيست و گوشي تلفن همراه بايد متناسب با نياز افراد خريداري شود.

 

ايسنا- آنتن‌دهي نامناسب، خرابي اسپيکر و ميکروفن و به هم ريختگي برنامه‌هاي گوشي‌هاي تلفن همراه، بيشترين دلايل مراجعه مردم به تعميرگاه‌هاي موبايل است.
استهلاک سريع باتري‌هاي برخي از گوشي‌هاي جديد خريداري شده هم از ديگر مشكلات است كه به گفته فعالان بازار گوشي پايين بودن کيفيت برخي باتري‌هاي نو ورود گوشي‌هاي قاچاق به کشور از دلايل اصلي مشکلات باتري گوشي‌هاست.
در حال حاضر در بازار برخي گوشي‌ها همراه با گارانتي عرضه نمي‌شوند؛ گوشي‌هاي تلفن همراه بعد از ورود به‌صورت قاچاقي به کشور، به‌صورت قطعات جدا از هم توزيع مي‌شود و به گفته كارشناسان افراد سودجو باتري‌هايي با کيفيت پايين را جايگزين باتري‌هاي اصلي مي‌كنند و در واقع قطعات غير فابريک را در گوشي‌ها کار مي‌گذارند.
اما درباره تفاوت‌هاي ظاهري باتري‌هاي اصل و بدل بايد گفت كه باتري اصل هلوگرامي سه بعدي دارد و کانکتورهاي اتصال‌دهنده باتري‌هاي اصل به گوشي، برجسته و محکم است که اين وضعيت در باتري‌هاي بدلي مشاهده نمي‌شود.
به تاكيد كارشناسان مردم بايد متناسب با نياز خود به خريد گوشي اقدام كنند و نبايد از دوربين عکاسي و فيلمبرداري موبايل استفاده بي‌رويه شود و خريد گوشي به دليل بالا بودن کيفيت دوربين آن، کار اشتباهي است.

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :